Tosya Haberler

SERHAT AGACIKOĞLU  KASTAMONU (TRT)- 

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde faaliyet gösteren Tosya Ahi ve Yaren Dostları Derneği ve Tosya Yaren Meclisi bu hafta Adliye çalışanları ve esnafları misafir etti.

Yaren Ocağını bu hafta Avukat Mehmet Hızarcı ve Sefa Abayın yaktı. Yaren meclisi misafirlerin selamlama töreni ile başladı. Çay ikramının ardından dönem Baş ağası Fatih Lepeci tarafından misafirlere Yaren ve Yarenlik hakkında bilgi verildi. Amaçlarının gеlеnеk ve göreneklerini, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerleri уeni kuşaklara yaşayarak aktarmak olduğunu belirtti.

Orta oyunları ve folklor gösterileri ve Erol Sevdi- İsmail Gürbüz  ikilisinin icra ettiği canlı müzik sunumları eşliğinde misafirler hoşça vakit geçirdiler. Davetlilerin orta oyunları ile folklor gösterilerine misafirlerde katıldı. Ayrıca yarenler, sergiledikleri Tosya Çiftetellisi ve çeşitli folklor oyunları  ile  büyük alkış topladı.

Yemek ikramının ardından Yaren Meclisi Tosya Ahi ve Yaren Dostları Derneği başkanı Ferhat Minareci’ ve Küçük Baş ağa Metin Büyükdeğerli nin yaptığı Teşekkür konuşması ile sona erdi. Cezayir Marşının eşliğinde misafirler uğurlandı.

SERHAT AGACIKOĞLU  KASTAMONU (TRT)-  Kastamonu’nun Tosya ilçesinde faaliyet gösteren Tosya Ahi ve Yaren Dostları Derneği ve Tosya Yaren Meclisi bu hafta Adliye çalışanları ve esnafları misafir etti. Yaren Ocağını bu hafta Avukat Mehmet Hızarcı ve Sefa Abayın yaktı. Yaren meclisi misafirlerin selamlama töreni ile başladı. Çay ikramının ardından dönem Baş ağası Fatih Lepeci tarafından misafirlere […]

TOSYA YAREN OCAĞINI BU HAFTA SEFA ABAYIN &MEHMET HIZARCI YAKTI

726 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com