Tosya Haberler

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde yaklaşık 2 senedir Okul çantası üretiminde faaliyetlerini sürdüren ve geçtiğimiz ay içerisinde ikinci fabrikayı da açan Şah Çanta firması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile bünyesinde çalıştırdığı yaklaşık 250 kadının Kadınlar gününü her iki fabrikada da pasta keserek kutladı.
Kesilen pastalarının üzerinde Şerife Bacının resmi ve altında “Kadın İsterse Ülke Kurtulur” yazısı dikkat çekti.
Firma yönetim kurulu müdür yardımcısı Ali Kuru yaptığı açıklamada ” Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kadınların toplumuzdaki değerinin daha iyi anlaşılabilmesi için böyle bir program organize ettik. Pasta´mızın üzerinde´de Kastamonu Şerife Bacıyı örnek olarak resimledik ve buradaki bu resimdeki anlamımızda şuydu Kadın İsterse Ülke Kurtulur , Şerife Bacı Kurtuluş savaşımızda cepheye top mermileri taşıyarak ülkemize yaptığı fedakarlıkla ülkemiz için bir fedakarlık abidesi olmuştur .Bizde bu resmi burada pasta´mızın üzerinde resmini koyarak ülkemizdeki kadınların ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ,ne kadar değerli olduğunu ,ne kadar fedakarlık olgusunu vurgu yapmak için böyle bir program organize ettik .İnşallah toplumda kadınların ülkemizde daha iyi yer almalarını sağlaya bilmemize vesile olur diye temenni ediyorum” dedi.
İş yeri Hekimi Doktor Nurten Arı ise ” 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 1857 de Fransa´daki işçi kadınların haklarını korumak için başlatılmış bir projedir Bizde işçi ve emekçi kadınların en çok çalıştığı Kastamonu´daki en çok kadın işçinin çalıştığı Şah Çanta olarak çalışan emekçi kadınların günlerini kutlamak istedik böyle bir organizasyon yaptık tüm kadınların kadınlar gününü kutluyorum” dedi.
Şah Çanta bünyesinde çalışan işçi kadınlar ise işverenin böyle bir jestinden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.
Kesilen pastanın ardından işçiler ve Firma yetkilileri hatıra fotoğrafı çekinerek programı sonlandırdılar

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde yaklaşık 2 senedir Okul çantası üretiminde faaliyetlerini sürdüren ve geçtiğimiz ay içerisinde ikinci fabrikayı da açan Şah Çanta firması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile bünyesinde çalıştırdığı yaklaşık 250 kadının Kadınlar gününü her iki fabrikada da pasta keserek kutladı. Kesilen pastalarının üzerinde Şerife Bacının resmi ve altında “Kadın İsterse Ülke Kurtulur” […]

KASTAMONU’DA ŞAH ÇANTA FİRMASINDAN KADIN ÇALIŞANLARINA BÜYÜK JEST..

473 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com