Tosya Haberler

O ŞİMDİ YÜZBAŞI OLARAK GÖREVİNİN BAŞINDA TERÖRİST AVINDA…

O ŞİMDİ GÖREVİNİN BAŞINDA…

Mehmetçiğe Kurulan FETÖ Kumpasında Kimlerin Parmağı Var

Karadeniz’ den Günebakış gazetesinin 7 Ağustos 2017 tarihli haberine göre ‘’Trabzon’ un Maçka ilçesinde 2016 yılında Garnizon komutanı ile emniyet amiri arasında patlak veren bayrak dikme kavgasının altından kim çıktı?

Garnizon Komutanı Üsteğmen Seyfettin Güler ile arası açık olan dönemim Maçka Kaymakamı Deniz P. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Üsteğmeni FETÖ üyesi olmakla suçladı. Gözaltına alınan ve 2 gün süreyle sorgulanan Üsteğmen Seyfettin Güler, nöbetçi hakim tarafından serbest bırakıldı.

KARAKOLA BAYRAK ASILDI

Türkiye 15 Temmuz darbe girişimi etkilerini Maçka'da yaşadı. Maçka ilçesinde o gece hiçbir olumsuzluk yaşanmamasına rağmen halkın bir olup belediye meydanında darbe teşebbüsüne hep birlikte tepki vermiş, İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesine askerlerle beraber bayrak asılıp İstiklal Marşını okunmuş sabaha kadar asker vatandaş el ele birlikte hareket etmişti. Buda yerel basında yer almıştı. İlçede 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ile ilgili bunlar yaşanırken 18 temmuz günü Üsteğmen Güler eski Maçka Kaymakamı Deniz P. in düzenlemiş olduğu belge ile Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile göz altına alınmış ve hakkında adli soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştı. 

Daha sonra hakkında yapılan tetkikler sonucunda gene Üsteğmen  Güler'in Fötö'nün Kumpas defterine isminin  daha sonra eklendiği ortaya çıkması sonucu  hakkında takipsizlik kararı verilerek görevine iade edilen  şuanda Ağrı Komanda birliğinde görev yapan  Üsteğmen Güler, Tosya’ ya tayin olan Kaymak Deniz P. Hakkında sahte delil oluşturarak görevini kötüye kullandığını, iftira attığını ve hürriyetinin kısıtlanmasına neden olduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. 13 aydır açıkta olan ve Giresun’ a tayin edilen Üsteğmen Güler’ in kendi isteği ile Terör bölgesine (Doğu ve Güneydoğu)  tayinini istediği belirtildi

Özellikle Yüzbaşı Gülerin durumu ve gene 18 Temmuzda göz altına alınmasının ardından 19 Temmuzda Maçka'da yaşanan 3 Polisimizin şehit edildiği biri sivil 5 polisimi zinde yaralandığı olay münasebeti ile  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun da yaşanan olayı yakından takip ettiği öğrenildi.’’ İfadelerinde bulundu.

Üsteğmen Güler’ in yakın çevresinden gelen bilgilerde ise; Trabzon ili Maçka ilçesinde 2014-2016 yılları arasında 2 yıl süre ile İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan Üsteğmen Seyfettin Güler’ e, o dönemin ilçe kaymakamı Deniz P.’ nin, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’ la anlaşamadığı için daire amir ve memurlarına dolaylı yoldan Belediye Başkanına karşı tavır almaları konusunda baskı yaptığı, Üsteğmenin, Belediye Başkanı ile iyi diyalog içinde olması nedeniyle ona karşı da Belediye Başkanı ile konuşmaması, görüşmemesini istediği ayrıca Belediye Başkanının açıklarını bulması, Belediye Başkanlığının araçlarına Jandarma ekiplerince ceza yazılmasını istemek suretiyle baskı yapmaya çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

‘’KATİP KOMUTAN İLÇEMİZE ATANDI’’ DEDİLER FETÖNÜN AĞABEYİ ÇIKTI.

http://www.macka.gov.tr/katip-komutan-ilcemize-atandi

801 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com