Tosya Haberler

TOSYA Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Eşkal-i Aşk Şiir Dinletisi” dün Müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi.

Törene Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye başkanı Kazım Şahin, Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Jandarma Komutanı Ütğm. Özgün Yapağı, Askerlik Şubesi başkanı, Ömercan Gedik, Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürü Cüneyt Özil bir konuşma yaptı. Özil; Dünya’nın neresine giderseniz gidin, şiir aşkı anlatır, ayrılığı anlatır, ölümü anlatır, hasreti anlatır. Bu temalar evrensel anlamda insanlığın ortak paydalarıdır. Şiirin özünde insanı anlatmak vardır. Bu kapsamda tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafından okunan birbirinden güzel, duygu yüklü şiirler beğeni ile dinlenirken gene öğrenciler tarafından seslendirilen ‘Atışma’ salonda kahkahalar eşliğinde beğeni ile izlendi.  program sonunda öğrenciler hatıra fotoğrafı çekinerek bu anlamlı günü unutulmaz hale dönüştürdüler.

TOSYA Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Eşkal-i Aşk Şiir Dinletisi” dün Müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye başkanı Kazım Şahin, Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Jandarma Komutanı Ütğm. Özgün Yapağı, Askerlik Şubesi başkanı, Ömercan Gedik, Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın […]

TOSYA LİSESİ ŞİİR DİNLETİSİ PROGRAMINDA BÜYÜK ATIŞMA

644 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com