Tosya Haberler

TOSYA’DA YAŞANAN BİR AİLE DRAMI ” CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE YARDIM ETSİN”…

TOSYA’DA YAŞANAN BİR AİLE DRAMI ” CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE YARDIM ETSİN”…
2.052 views
06 Şubat 2019 - 14:28

 

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde yıllardır devam eden su sorununa vatandaşlar tepki göstermişti . Soğuk kış günlerinde susuz kalan mahalle sakinleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda yeni yıla susuz girmişti.

Hamas olarak bilinen yerleşim yerinin su sorununu gündeme getirmemizin  ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  Toki tarafından 2019 yılında 55 konut yapılacağı müjdesini vermişti.

TOSYA BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE YAŞANAN DRAM…

www.tosyahaberler.com olara gelişmelere sevinirken bu kezde Hamas da farklı bir dram ortaya çıktı.

Bahçelievler mahallesi Hamas mevkinde ikamet eden ve Şuanda Ankara’da kanser tedavisi görmekte olduğunu öğrendiğimiz G. Hüsük ve D.Hüsük o gün kameralara şunları söylemişti

” Ben  astım hastasıyım beyim ise yüz felci geçirdi çalışamıyor çoluğum çocuğum perişan içerisinde oğlum hapiste ,100 150 tl para veriyorlar Kaymakamlıktan ışık parasını mı  yatırayım çocuğuma mı göndereyim ne yapayım evlerimiz başımıza yıkılıyor çalışanımız yok iş olursa çalışıyorlar iş olmasa çalışmıyorlar.  Giden Kaymakamımız geldi baktı dedi bu evlerinizi güzelcecik yaptıracağım ben dedi tapuları aldılar götürdüler daha bir ses soluk yok bu Kaymakamımız geldi daha evlerimizin için bakmadı etmedi belediyemizde biliyor Recep abide geldi gördü evlerimizin içini iki sene oldu daha gelmiyor çok perişan durumdayım evde suyum yok bakın yumruk kadar çocuklarım okula gidemiyor sabah aç açına okula yollayamıyorum evde yiyeceğim içeceğim yok Allah biliyor ben yalan söyleyip de öte dünyada sualini nasıl vercem. Kızımı okula yollayamadım okuyamadı  oğlumda 4 e gidiyor sabah yollayamıyorum. 

CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE YARDIM ETSİN

Cumhurbaşkanımız bize yardım etsin gelsin görsün evlerimizin içini Kaymakamımız gelsin görsün bu Kaymakamımız iki sene olmuş geleli hiç evlerimizin içine gelip bakmıyor 100 150 tl bir para veriyor elimize ışık parasına yetmiyor evime yiyecek içecek alamıyorum lafa gelince konuşuyorlar biz uzaylı mıyız ablasının biz ne yapalım ne edelim ayrımcılık yapıyorlar bize inanmazsanız Cumhurbaşkanımız gelsin baksın evlerimizin içine Kaymakamımız gelsin baksın başımızın üstünde yeri var gelsin baksın.”

KAYMAKAMIN  TELEFON NUMARASINI GÖRMEDİM OKUMA BİLMİYORUZ 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yoksul aileler için telefon numarasını paylaştığını belirtmemiz üzerine G.Hüsük ” Okumuşluğumuz yok hiç görmedik okumuşluğumuz yok ki bir A yı B yi bilmiyorum. Gidiyoruz Kaymakamlığa bizi kapının önünden kovuyorlar Kaymakamın yarımcısı bile bizi kakuşladı valla dışarıya fonda. Bize yardım etsinler gelsinler durumumuza baksınlar gereken ne ise bildirsinler bize” dedi.

OKUMAK İSTİYORUM HEMŞİRE OLMAK İSTİYORUM

D.hüsük (16) ise kameralara ” Ben okula gitmek istiyorum ama gidemiyorum böyle hemşire olmak istiyorum doktor olmak istiyorum ama gidemiyorum elimizden ne geliyorsa yapıyorum ama gidemiyorum abi fakiriz. 4 Sınıftan çıktım böyle hemşire olmak istiyorum biz uzaylı mıyız bizde  etten kemikten yaratılmışız gidiyoruz sağa sola ben okumak istiyorum ediyom ama elimizden gelmiyor ki bir şey ancak tuğla fabrikalarında sürünüyorum abi ben ” dedİ.

Annelerinin kanser tedavisi için Ankara’da Hastanede yattığını belirten  D. Hüsük (16) ve M.Hüsük (9)  felçli babaları ile birlikte yaşam mücadelesi verdiklerini belirterek yetkililerden yardım talebinde bulundular.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com