Tosya Haberler

Kastamonu Serhat Ağacıkoğlu (TRT)

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in başlattığı ve ilçemizin yanı sıra tüm ülke genelinde bir çok kesimden destek aldığı ‘Okuyan Bir Tosya Hayalim Var’  projesi meyvelerini vermeye başladı.

Tüm okulları, bazen işyerlerini kimi zaman da akşam öğrencilerin evlerine kadar giderek velileri ile birlikte kitap okuduğu kampanya yarın daha genişletilmiş şekliyle karşımıza çıkacak.

16 Kasım Perşembe günü yarın saat 11.00’de Cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan kitap okuma etkinliğine öğrenciler, öğretmenler, esnaflar, memurlar, Tosyalı vatandaşlar katılacak. Gün boyu belediye hoparlörlerinden de yapılan duyurularla kitap okuma kampanyasına davet edilirken tüm Tosyalı vatandaşların bu çağrıya destek vermeleri bekleniyor.

Geri kalmış toplumların karşılaştıkları sorunların bir çoğunun kaynağında eğitimsizlik olduğu görülürken bu toplumlarda kişiler, okuyarak geçirebilecekleri zamanları çoğunlukla yararsız uğraşılarla geçirmeye devam ediyor. Biz de www.tosyaheberler.com haber stesii olarak tüm halkımızın bu kampanyaya destek vererek kültürlü bir toplum olma yolunda ilk adımı atmalarını bekliyoruz.

KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN ” TÜM TOSYA’YI YARIN SAAT 11:00 DA CUMHURİYET MEYDANINA BEKLİYORUM” …

242 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com