Tosya Haberler

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Sekiler Köyü civarında bulunan çöplük çevresinde çok sayıda yavru köpek cesedi bulunması ile bir vahşet ortaya çıktı.
Edinilen bilgilere göre Köpek cesetlerini bulan Orhan Tavillioğlu isminde hayvan sever vatandaş “Köpeklere mama vermek için geldiğimde çöplükte birbirine tel örgü ile bağlanmış ve boğularak öldürülmüş yavru köpekleri bulduğunu ifade ederek, dün bu çöplükte yaşayan 80 adet köpeğe mama vermek için geldiğimde köşede anne bir köpeğin ağladığını işittim. Köpeğin yanına gittiğimde bu vahşet ile karşılaştım. daha sonra köpeklerin fotoğraflarını çekerek Tosya Hayvan Severler Derneği´ne gönderdim,Onlarda Sosyal Medya hesaplarında bu görüntüleri paylaştı” dedi.
Görüntülerin Sosyal Medyada paylaşılması üzerine Tosya Belediyesi veterineri Sıtkı Danacı ve İlçe Doğa Koruma Şube Müdürü Derya Kayacı, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri gece yarısı olayın gerçekleştiği çöplüğe gittiler.
Olay yerinde yavru köpeklerin vahşice öldürüldüğünü gören Orhan Tavillioğlu köpekler zehirlenerek´mi yoksa başka birşekilde öldürüldüğünü tespit edilmesi için tutanak tuttu.
Tosya Belediyesi veterineri Sıtkı Danacı ” Olay ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Kazım Şahin´e bilgilendirmede bulundum Başkanımız derhal olay yerine giderek gerekli incelemelerin ve yasal işlemlerin yapılması talimatını verdi. Vahşice öldürülen bu yavru köpekleri Kastamonu Belediyesi Veterinerliğine göndererek ölüm nedenleri ile tetkik yapılması talebinde bulunacağız” dedi.

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Sekiler Köyü civarında bulunan çöplük çevresinde çok sayıda yavru köpek cesedi bulunması ile bir vahşet ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Köpek cesetlerini bulan Orhan Tavillioğlu isminde hayvan sever vatandaş “Köpeklere mama vermek için geldiğimde çöplükte birbirine tel örgü ile bağlanmış ve boğularak öldürülmüş yavru köpekleri bulduğunu ifade ederek, dün bu çöplükte yaşayan […]

KASTAMONU´NUN TOSYA İLÇESİNDE VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMÜŞ YAVRU KÖPEKLER BULUNDU…

509 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com