Tosya Haberler

Kastamonu’nun Tosya İlçesi D-100 Karayolunda Amasya emniyet güçlerinin ihbarı üzerine Tosya Emniyet güçlerinin takibi sonucunda 67 mülteci yolcu otobüsünde yakalandı.
16 gün önce Afganistan´dan İran´a geçiş yapan daha sonra Türkiye sınırına geçerek bir başka gurup ile birlikte Erzurum´a kadar geldiklerini orada temin ettikleri 09 BK 590 plakalı yolcu otobüsü ile İstanbul´a çalışmak için gitmek isteyen 11 i Pakistanlı 56 sı Afgan olmak üzere 67 mülteci Tosya´dan geçiş yaparken Tosya emniyetinin tarafından yakalandı.
Akıllara takılan soru ise Erzurum’dan Tosya’ya kadar Emniyet güçlerine yakalanmadan nasıl geldikleri ve Amasya’da tespit edilmelerine rağmen Tosya’ya kadar gelebilmeleri oldu.
Kaymakamlık bahçesine getirilen mülteciler burada yapılacak sorgulama ve sağlık kontrollerinden sonra Yabancı Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edileceği ardından da sınır dışı edilecekleri ifade edildi.

Kastamonu’nun Tosya İlçesi D-100 Karayolunda Amasya emniyet güçlerinin ihbarı üzerine Tosya Emniyet güçlerinin takibi sonucunda 67 mülteci yolcu otobüsünde yakalandı. 16 gün önce Afganistan´dan İran´a geçiş yapan daha sonra Türkiye sınırına geçerek bir başka gurup ile birlikte Erzurum´a kadar geldiklerini orada temin ettikleri 09 BK 590 plakalı yolcu otobüsü ile İstanbul´a çalışmak için gitmek isteyen […]

KASTAMONU TOSYA İLÇESİNDE 11 PAKİSTANLI 56 AFGANİSTANLI 67 MÜLTECİ YAKALANDI..

223 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com