Tosya Haberler

SERHAT AĞACIKOĞLU (TRT) KASTAMONU

Kastamonu İl Emniyet ve Tosya İlçe Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 15 gün sürdürülecek ve drone´un da aktif olarak kullanıldığı trafik uygulaması ile seyir halindeyken emniyet kemeri takmayan, cep telefonu kullanan, trafik ışığı ihlali yapan, drift ve makas atan sürücüler tek tek tespit edildi. 

Uygulamayı Kastamonu İl emniyeti Ve Tosya İlçe Emniyeti ortaklaşa gerçekleştirirken Tosya İlçesi Kaymakamı Deniz Pişkin´de denetimlere katılarak yolcuları trafik kurallarına uymaları konusunda ikazlarda bulundu. 

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığının 15 gün önce başlattığı ´100 Günlük Eylem Planı´ kapsamında kent genelinde trafik uygulamaları gerçekleştirilmeye başlandı. Uygulama kapsamında ekipler seyir halindeyken cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri kullanımı, makas ve drift atma ve egzoz gibi konularda sürücüler ile araçları denetliyor. Uygulamalarda ekipler havadan görüntü elde edebilmek için drone kullanıyor. Drone ile özellikle kent merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede denetimler yapılıyor. 15 günlük süre içerisinde özellikle drone kullanılarak yapılan uygulamalar trafikte emniyet kemeri takan sürücü sayısının da artırılması amaçlanıyor. 
Uygulamada ASELSAN ın ürettiği serçe isimli Drone Kullanılırken Tosya Kaymakamı Deniz pişkin Yapılan uygulama için ” Çok önemli bir şey ASELSAN üretimi bir cihaz, İç İşleri Bakanlığımız zaten Trafik güvenliği can güvenliği açısından bilimin teknolojinin her türlü nimetinden son zamanlarda maksimum seviyede istifade etmeye çalışıyor ama ASELSAN´ın bunu sağlıyor olması ayrı bir mutluluk vesilesi ” dedi. 

SERHAT AĞACIKOĞLU (TRT) KASTAMONU Kastamonu İl Emniyet ve Tosya İlçe Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 15 gün sürdürülecek ve drone´un da aktif olarak kullanıldığı trafik uygulaması ile seyir halindeyken emniyet kemeri takmayan, cep telefonu kullanan, trafik ışığı ihlali yapan, drift ve makas atan sürücüler tek tek tespit edildi.  Uygulamayı Kastamonu İl emniyeti Ve Tosya […]

KASTAMONU TOSYA İLÇESİ D 100 KARA YOLUNDA DRONE İLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI..

502 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com