Tosya Haberler

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'i  ziyaret eden Tosya Ahi ve Yaren Derneği Yaren Meclisi üyeleri, Tosya Ahi Yaren Mehteran takımı için  Başkan Şahin'den  söz aldı.

Tosya Ahi Yaren Derneği Yönetim üyelerinin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten  Kazım Şahin.

"Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada her zaman yanınızda olacağım , ayrıca Mehter Takımı projeniz beni çok heyecanlandırdı milli değerimiz olan ve özellikle şu günlerde ihtiyaç duyduğumuz bu değerlerimize  sahip çıkmanız beni çok mutlu etti bu konuda kuracağınız Mehteran Takımına Maddi manevi  ne gerekiyorsa yapmaya Tosya Belediyesi olarak hazırız"dedi.

Göreve gelir gelmez Mehteran Takımı projesi ile hızlı bir çalışmanın içine giren Tosya Ahi Yaren yeni Yönetimi Ferhat Minareci,Fatih Lepeci , Serhat Ağacıkoğlu , Metin Vapur , Başkan Şahini makamında ziyaret etti.

Ahi Yaran Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferhat Minareci, Tosya'da, yüzyıllar öncesine dayanan Oğuzlar'dan gelen yaren geleneğini yeniden yaşamak ve yaşatmak için yola çıktıklarını söyledi. Yaren kavramının Türk örf, adet ve geleneklerinin İslam ahlak ve fazileti ile bütünleşerek, sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen tarihi ve kültürel mirasları arasında olduğuna dikkat çeken Ferhat Minareci, dernek olarak kültürün yaşatılması için mücadele verdiklerini kaydetti.

Oğuzlar’dan günümüze ulaşan ilim ve irfan yuvası Yaren Meclisi’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Yaren Baş ağası Fatih Lepeci, kültürün yaşatılmasında, destek veren herkese teşekkür etti.

Ayrıca dernek çatısı altında mehteran takımı kurmayı planlıyoruz. Kuracağımız mehteran takımı için desteklerini esirgemeyen sayın Başkanımız Kazım Şahin'e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN ŞAHİN “SONUNA KADAR YANINIZDAYIM”

402 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com