Tosya Haberler

  Kastamonu Tosya İlçesine Tosya Kaymakamının başlatmış olduğu Kitap Okuma etkinliği için gelen Başbakanlık Etik Kurulu Başkanı Sn Köksal Toptan ziyaretler öncesi dün gece Tosya Özboyu Köyünde gerçekleşen yangını yerinde incelemelerde bulunma ve başsağlığı dilemek için Özboyu Köyünü ziyaret etti.
Yangında hayatını yitiren Döndü Kansız´ ın cenazesini arama çalışmalarını yerinde inceleyen Köksal Toptan Kameralara yaptığı açıklamada ” Başbakanlık Kamu Mensupları etik Kurulu olarak çeşitli alanda faaliyetler gösteriyoruz bu çerçevede çocuklarımızın gençlerimizin daha iyi eğitim almasını sağlamak okuma kültürünü geliştirmek okuma ile birlikte etik değerlerinde gelecek kuşaklara taşımak mevcut kuşaklara yerleştirmek bunu kültür haline getirmek için uğraş veriyoruz. Bu çerçevede ´de Tosya kaymakamlığımızın gayretlerini çocuklarımızın okuma alışkanlığı edinme konusundaki gayretlerini takip ediyoruz .Kitap yardımı yaptık bunu birde yerinde görelim istedik Bu nedenle mesai arkadaşlarımızla birlikte bugün Tosya´ya geldik dün akşamda bir yangın oldu bir yaşlı hanımefendiyi kaybettik o bilgiyi aldık bu nedenle köye gelip başsağlığı dileklerini yerinde sunalım istedik onun için buradayız. Biraz sonra inşallah Tosya´da Kütüphane gezeceğiz yeni açılan bir kütüphaneyi açmak imkanımız olacak “dedi.
İncelemelerde Köksal Toptan´a eşlik eden Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise ” Akşam 21:30 sularında çıkan yangında bir vatandaşımızı burada kaybettik çok olumsuz ulaşım şartları vardı akşam ama buna rağmen söndürme çalışmalarını arkadaşlarımız İtfaiyeden her arasözden diğerine toparlamak sureti ile suyu ancak ulaştırabildiler çünkü İtfaiyeler in manevra yapacak güzergahı kapalıydı ve amaçta o yanan evlerin dışında bu yangını sıçramaması için büyük bir gayret gösterildi ama maalesef 7 evimiz yandı birde canımızı kaybettik hem köyümüzün halkına başsağlığı diliyorum geçmiş olsun diliyorum bundan sonra zaten akşamdan beri gerek Afat olsun gerek diğer ekiplerimiz olsun burada köylümüzün yanında her türlü desteği veriyorlar bundan sonrada her türlü köyle ilgili yapılması gereken ne varsa Devlet olarak gerekeni yapacağız “dedi. İncelemelerin ardından Köksal Toptan ve beraberindeki heyet Tosya´ya hareket etti.

  Kastamonu Tosya İlçesine Tosya Kaymakamının başlatmış olduğu Kitap Okuma etkinliği için gelen Başbakanlık Etik Kurulu Başkanı Sn Köksal Toptan ziyaretler öncesi dün gece Tosya Özboyu Köyünde gerçekleşen yangını yerinde incelemelerde bulunma ve başsağlığı dilemek için Özboyu Köyünü ziyaret etti. Yangında hayatını yitiren Döndü Kansız´ ın cenazesini arama çalışmalarını yerinde inceleyen Köksal Toptan Kameralara yaptığı açıklamada […]

BAŞBAKANLIK ETİK KURULU BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN TOSYA ÖZBOYU KÖYÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU…

419 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com