Tosya Haberler

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Özboyu Köyünde bir hafta önce gerçekleşen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği 8 evin ise yandığı yangın sonrasında yangının çıktığı marangoz Atölyesi’nin sahibi (İsmail Kansız) annesini (Döndü Kansız) nasıl kurtaramadığını ve o gece yaşananları kameralarımıza anlattı.

İsmail Kansız ”
Ben evde çalıştım saat 5:30 a kadar işi bıraktım temizledim dükkanımı eve gittim eve gittim namazımı kıldım otururken bir silah patladı dışarı çıktığımda bu neydiki diye baktım duman çıktığını gördüm dükkanımdan hemen suyu kapıp dükkanıma koştum kapıyı açtığımda elektrik panosunun ora tutuşmuştu suyu aldım fırlattığımda birden her taraf parladı parlayınca her şey kontrolden çıktı. Bütün makinalarım yandı , Karanlık , Planya ,Mors , Bıdak makinası ,Kompresör, Zincir , Şerit ve yedi tane kapı vardı bütün takımlarım her şey harap oldu yandı. Yangın elektrik panosundan çıkmış çünkü soba neyde yakmadık zımpara yaptık soba falanda yakmadık. Annem evdeydi Alzheimer hastasıydı yemeğini yedi yatağına yatırdık uyudu üzerini örttüm aradan beş dakika geçer geçmez oldu bu olay ,karşıdan görmüşler ama çalışıyorlar sanmış dükkanda eğer gördükleri zaman haber virelermiş kurtarıyormuş ,dama gitmiş yarım saat sonra eğlenmiş ondan sonra çıkmış bir daha ondan sonra ateş büyümüş. O anda burada kontrolden çıktıktan sonra arkaya dolandım arkaya dolanınca annemiz hiç aklımıza gelmedi vatandaşın bir tanesi hayvanları çıkarın dışarı dedi eşim dama girdi dama girdikten sonra o anda bir dükkanın üstüne Allah’ın hikmetimi bilmiyorum artık böyle yılan gibi böyle bir alev evin biryanından girdi biryanından çıktı, tamamen hiç bir şey yapamadık yani her tarafı saniyeler içerisinde her tarafı bürledi evin “dedi.
Yangın gecesi İtfaiyenin yoğun çabası ile yanmaktan kurtarılan diğer evlerin sahipleri, İtfaiyenin yangını söndürmek için tutmuş olduğu suyun evlerini kurtardığını ama bu kez de tutulan yoğun su nedeni ile evlerinde çökme meydana geldiğini kapılarının dahi kapanmadığını belirterek, heyelan ve göçükten korktuklarını dile getirdiler.

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Özboyu Köyünde bir hafta önce gerçekleşen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği 8 evin ise yandığı yangın sonrasında yangının çıktığı marangoz Atölyesi’nin sahibi (İsmail Kansız) annesini (Döndü Kansız) nasıl kurtaramadığını ve o gece yaşananları kameralarımıza anlattı. İsmail Kansız ” Ben evde çalıştım saat 5:30 a kadar işi bıraktım temizledim dükkanımı eve gittim eve […]

ANNEMİZ HİÇ AKLIMIZA GELMEDİ ATEŞ YILAN GİBİ EVİN BİR YANINDAN GİRDİ BİR YANINDAN ÇIKTI ..

257 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com