Tosya Haberler

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ZEHİR ZEMBEREK BASIN AÇIKLAMASI (ÖMRÜNDE İKİ TAVUK BESLEMEMİŞ OLANLAR…)

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ZEHİR ZEMBEREK BASIN AÇIKLAMASI  (ÖMRÜNDE İKİ TAVUK BESLEMEMİŞ OLANLAR…)
261 views Okundu
03 Mart 2016 - 16:01

Sosyal medya yoluyla sürekli eleştirmeyi üstü örtülü de olsa hakaret etmeyi kendine adet edinenler utanmadan her küçük ya da büyük olayda iftira atmayı siyasetle olayları özdeşleştirmeyi marifet sananlar Tosya için ömründe bir çivi çakmamış, bir tuğla koymamış olanlar şahsi kin ve ihtiraslarını tatmin etmeye devam ediyorlar.

Bugüne kadar Tosya’da yapılan onca güzel iş ve hizmetlere nezaketen teşekkür edemeyenler Tosya’nın birkaç yıldır kat ettiği mesafeyi içine sindiremeyenler sosyal medyada kendilerine buldukları birkaç yandaşla yazıp çizmeye devam ediyorlar. Hiç umurumuzda değil! Gece gündüz iş yapmaya devam ediyoruz. Organize sanayiden doğalgaza, yüksek okuldan hastaneye, okullardan spor komplekslerine, su operasyonlarından atıksu arıtmaya, Tosya’nın katı atıktan yani çöpten kurtulmasına, huzurevinden kamu yatırımlarına, Kösen Çayırı’ndan yeniden yapılacak 5 tane gölete, Pazar yerinden belediye lojistik tesislerine vb. bir çok proje için en ufak bir teşekkürü tebriki çok görenler hazımsızlığın, kindarlığın en güzel örneklerini sunarak yazıp çizmeye devam ediyorlar. Yazın beyler, yazın! Sizden de başka bir şey beklenmez zaten. Milletin tercihine dil uzatanlar, millete rağmen hezeyanlarına devam edenler yeri ve zamanı geldiğinde derslerini almaya devam ederler, milletin sağduyusu ve öngörüsü Cenab-ı Allah’ın takdiri her şeyin üstündedir.

Siz iftiracıları ve emeğe saygıyı hiçe sayanlar ile kendisine hizmet edenleri bu millet çok iyi biliyor.

Gelelim sokak hayvanları meselesine.

Beyler bu mesele Tosya’nın meselesi değil, Türkiye’nin meselesi. Biz gene de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Zaman zaman hastalıklı hayvanları toplayıp tedavi ettiriyoruz. Belli dönemlerde kısırlaştırma çalışmaları yapıyoruz. Bu konuyu Kastamonu genelinde çözmek için tüm belediye başkanları olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ile görüşmeler yaptık. 81 il içinde Kastamonu pilot bölge seçildi. İl belediyesi öncülüğünde genel bir sokak hayvanları tedavi merkezi, mobil kısırlaştırma üniteleri ve tekrar doğal ortama bırakılmaları için çalışmalar devam ediyor. Sokak hayvanları ile ilgili birçok belediye başkanı mahkemelerde sürünüyor. Ne yapsaydık yani? Tedavi etmek için toplanılan hayvanlarla ilgili çekilen her resim trafik kazasında ölmüş bir sokak hayvanının alınmasıyla ilgili görüntüler ulusal medyada yer bulup araştırma soruşturma ve dava konusu oluyor. Sokak hayvanlarını toplayıp barınaklara götürseniz bile yasal olarak orada tutmanız mümkün değil, tekrar doğal ortamına bırakacaksınız. Bütün bunları bile bile rast gele çamur at izi kalsın mantığı ile yazıp çizmek ne kadar ahlaki? Yazıp çizen beyler bir öneriniz, bir çözüm yolunuz ve bir projeniz varsa gelin önerin birlikte uygulayalım. Bütün bu olumsuzluklara rağmen biz bu konuda çalışmaya devam ediyoruz. Tabi ki Tosya’mızda yaşanan olumsuz durum hepimizi üzmüştür, yavrumuza geçmiş olsun diyor Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Ayrıca Tosya’nın konumu icabı çevre il ve ilçelerden getirilen ve gece saatlerinde Tosya’mıza bırakılan sokak hayvanları da olayın bir başka boyutu. Ömründe iki tavuk, bir kedi beslememiş olanlar bu konularda fetva verip ahkâm kesmeye devam etsinler. Biz hizmete devam ediyoruz.

Tüm hemşehrilerimize saygılar sunuyorum.

Kazım Şahin

Tosya Belediye Başkanı

003

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com