Tosya Haberler

GÜNDEME DAİR BASIN AÇIKLAMAMIZ “Zillete boyun eğmeyenlerin alacağı manevi mükafat izzet ve heybettir.”

GÜNDEME DAİR BASIN AÇIKLAMAMIZ “Zillete boyun eğmeyenlerin alacağı manevi mükafat izzet ve heybettir.”
1.997 views Okundu
16 Aralık 2022 - 2:59

DOLMUŞA BİNENLER…

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Teşkilatına duyduğumuz sevgi ve saygıya ve de en önemlisi Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde başta ülke genelinde sonrasında Kastamonu ve Tosya ilçemizde canı gönülden başarılı olmasını isteyen bir gazeteci ve seçmen olarak yazımızı kaleme alıyoruz. Bizler bu yazımızda Mete arkadaşımıza cevap hakkı kullanırken hiçbir zaman haddimiz olamaz ne AK Parti siyasi kimliğine nede Parti yönetimine karşı bir cevap olarak kaleme almıyoruz.

 Bizim muhatabımız karşısındaki insanları küçük görmeyi veya aşağılamayı veya sahte hesaplarla sosyal medyadan yaptığı konuşmayla   iftiralarda bulunmayı kendine marifet sayan Siyasette birinci yılını kutlayan halk dilinde daha dünkü siyasetçi olan ve görevlendirme ile bir yere gelen Mete arkadaşımıza   ithaf ediyoruz konuşmalarında ismimizi andığı için

O şahsa cevap veriyoruz.

Bak   arkadaş   geçtiğimiz akşam kendince siyaset yaptığını düşündüğün ve hiç emek sarf etmeden oturmuş olduğun o sandalyede bir  dolmuşa binerek talihsiz açıklama ve suçlamalarda bulundun. Tabiri caiz se kendin çaldın kendin oynadın. Atama ile geldiğin o koltukta 1 yılı değerlendiren iki bölümden oluşan ve birinci bölümünde neler yaptığını veya neler yapacağını hatta biz bunları ne zaman yaptık demeye getiren bir konuşma yaptın.

Somut olarak ben şu işleri yaptım, ilçeye hizmetler kazandırdık denilebilecek hiçbir konuşman olmadı. Şuraya gittim bunun sözünü aldım, oradan geldim şunların müjdesini verdim. İnşallah zamanla halledeceğim gibi sadece soyut ifadeler kullandın.

Bakı arkadaş sabırla sosyal medya üzerinden bu açıklamaları dinledik ve sonunda hayal kırıklığı yaşadık. Sonuç ne derseniz yine sınıfta kaldın.

Hiçbir hazırlığı yapılmadan bir hışımla yarım yamalak kağıtlara yazılarak hatta spontane bir gelişme ile konudan konuya geçişlerde bile dağınıklık yaşanan bir konuşma yaptın. Konuşmanda cümleleri adeta kem küm ederek kurmanda  siyasette ne kadar acemi olduğunu gösterdi.

Birde cesaret gösterip sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptın.

Şimdi gelelim basın açıklamasının ikinci bölümüne.

Sayın arkadaş   sözlerine başlarken Tosya’daki bütün  basın mensuplarını sözde bir toplantıya davet edildiğini  ilçenin en çok takip edilen ve okunan haber sitesi ile sosyal medya üzerinden yayın yapan ve büyük beğeni toplayan televizyonunu sanki büyük bir marifetmiş  gibi bu toplantıda bulunan diğer Mersinde Escort Bayan gazetecilere ve yönetiminde bulananlara lütfedilmiş bir olay gibi gülerek açıklama yapıyor.

Arkasından konuştuğu  yalan yanlış ve taraflı tamamen duygusal haberler yapıyorlar diye suçlamalarda bulunduğu kişilerle yüzleşmekten dahi  çekinen bu arkadaş  arkasından atıp tuttuğu gazetecileri basın toplantısına çağırmaktan çekinerek bunu kendine bir marifet sayıyor. Gerçekten Çok Yazık…

Gelelim sözde bu toplantıda yapılan konulara ve suçlamalara. Suçlamalara karşı bizim verdiğimiz cevapları siz okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz.

İDDİA 1 :’’ Pınarbaşı’na verilen ve Tosya’ya verilmeyen greyder konusunda bu arkadaşlarımız siyasi gramajımız az mı ki Pınarbaşı’na veriliyor da Tosya’ya verilmiyor diye bizi kast ederek  bir haber yaptılar dedi. Daha sonrada yaparsa Mete Başkan yapar diye haber yaparak bizim yapmamız gerektiğini söyleyerek topu bize attılar. Bir gün sonrada Volkan Başkan Greyder işini çözdü diye bu olayı lanse ettiler. Arkadaşlar bu greyder olayı 24 Kasım tarihinde Pınarbaşı’nda yapılan törende belli oldu. Biz bunu öğrendiğimiz anda siyasi gramajımızın fazlalığını bildiğimiz için gerekli yerlere gerekli taleplerde bulunduk. Biz bu sorunu 24 Kasım tarihinde zaten çözmüştük. Bizim için çok hafif bir mesele olduğu için biz bunu yayınlama gereksinimi hissetmedik. Biz bu iş makinesini alınca Kastamonu bile bize teşekkür etti. Sizin sayenizde ilimiz bir iş makinesine kavuştu dediler’’.

Cevap: Sayın arkadaş  bir defa şu konuyu tam ve net öğrenin Tarım ve Orman Bakanlığının resmi sitesinde yayınlanan haberde görüldüğü gibi 25 Kasım tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığında düzenlenen ve bakan beyinde katıldığı törende 172 adet iş makinesi Orman Genel Müdürlüğü ekiplerine makine parkına teslim edildi. O tarihte daha o iş makinelerinin Türkiye’de hangi il ve ilçelere gideceği belli değilken siz 24 Kasım’da yani törenden bir gün önce Greyder ’in Pınarbaşı ilçesine verileceğini öğreniyor ve yine aynı tarihte biz o işi halletmiştik diyerek Tosya’ya bir greyder alındığını söylüyorsunuz. Bürokratların bilmediği bu iş makinelerinin nerelere teslim edildiğini  bir gün önceden siz nasıl bildiniz. Bakanlıktan  bile iş makinelerinin nerelere gideceği yönünde bir açıklama yapılmaz iken sizler bunu bir gün öncesinden nasıl öğrendiniz? Ayrıca Pınarbaşı ilçesine İş Makine teslim töreni 1 Aralık tarihinde yapılıyor. Bizler 1 Aralık tarihinde haberi ulusal basında öğrendikten sonra 5 gün boyunca bekliyoruz acaba Tosya’da siyasetçilerden bir ses çıkacak mı diye. Ayrıca bizim Pınarbaşı ilçesinin bu kazanımı ile ilgili hiçbir problemimiz  yok. Daha sonra 6 Aralık 2022 tarihinde bu konuyu haber sitemizde ilçe gündemine taşıyarak Kastamonu’nun en büyük ilçesi ve dahi en büyük orman arazisine sahip ilçelerinden birsi olan Tosya ilçesine neden greyder verilmedi sorusunu sorduk. Ha bu   arada  bunu sorarken Tosya Orman İşletmesinin böyle bir iş makinesine ihtiyacı olduğu duyumunu aldık ve haberi ona göre yazdık.

Siz en ufak bir kurum ziyaretini bile daha o kurumun kapısından çıkar çıkmaz sosyal medya üzerinden müjdeli bir haber diye paylaşım yaparken ve daha il ve ilçelere dağıtımı yapılmayan iş makinesi sorunu müneccim gibi 24 Kasım tarihinde çözdüğünüzü iddia ettiniz. Yaklaşık 2 trilyon değerindeki bir iş makinesini bizim için basit bir şey diyerek kendinizce olayı küçümseyip bugünde basın toplantınızda bir sorun haline getirdiğiniz bu olayın müjdesini 24 Kasım tarihinden bugüne kadar Tosya halkı ile niye paylaşmadınız. Ayrıca biz haberimizi  6 Aralık tarihinde yaptıktan 1 gün sonra Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’le   konu hakkında yaptığımız yüz yüze görüşmede Tosya’nın Greyder sorunu çözüldü müjdesini vatandaşlarımıza duyurabilirsiniz demesi sonrasında yaptık ve paylaştık buda böyle bilinsin .

DİĞER İDDİALAR: ‘’Tosya Devlet Hastanesi B sınıfı olması konusunda bizi suçladılar ve Boyabat ile Tosya Devlet Hastanesini kıyasladılar. Boyabat Devlet Hastanesi 2 sene önce B sınıfı olmuştu bizde  ise da 6 ay oldu.

Cevap: Sayın Başkan  Tosya Devlet Hastanesinin B sınıfı olmasında sizler kadar ilçemizdeki tüm   paydaşların katkısı mutlaka oldu. Biz haberimizde Tosya ile Boyabat ilçeleri 2 yıl öncesinde Hastanelerinin B sınıfı olması için yola çıkıldığına  değinerek. İki yıl öncesindeki Tosya ve Boyabat haber sitelerini ve gündemini takip ederseniz Her iki ilçe bu konuyu  siyasileri aracılığı ile bazen de basın aracılığı ile sürekli gündemlerinde tuttu. Bu işte az da olsa bu konuyu sık sık gündemde tutan ve o beğenmediğiniz gazetecilerinde emeği oldu. Sizler bu işte emeği olanlara diğer siyasi partilerden tutunda sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve sürekli cimer’e şikâyet ve dertlerini yazan vatandaşlara kadar herkesin bu çorbada biz tuzu mutlaka oldu. Ama siz ne yaptınız kendi İç İşleri Bakanımızın Bozkurt’da katıldığı bir programda Bozkurt Devlet  Hastanesi gündeme geliyor ve sonrasında orada bulunan sayın vekillerin Tosya Devlet  Hastanesi’nindi B sınıfı olma yönünde bir talebi var demesi sonucu olaylar bu şekilde gelişiyor ve Tosya Devlet Hastanesinin  statüsü B oluyor Mete arkadaşımız ne yapıyor kendi yönetimini bile yok sayarak  bu işi ben çözdüm havasına girerek olayı sahipleniyor bunu da hemen sosyal medya hesaplarından paylaşıyor . Evet yine iddia ediyoruz aynı tarihlerde bu yola çıkıldı fakat Boyabat ilçesi işi daha sıkı tutarak bizden önce B sınıfı oldu.  Şimdi size soruyoruz Tosya Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntılardan ve Doktor yetersizliğinden sizin haricinizde mağdur olmayan bir kişi söyleyin bizde basın önünde çıkıp sizden özür dileyelim. Sadece vatandaşlar mı bu işten mağdur hayır Hastanede çalışan en alt kademede ki görevliden tutun en tepedeki idarecisine kadar, hatta fedakârca çalışan doktorlarımızda mağdur oluyor. Vatandaş haklı olarak bizlere soruyor Hastanenin  B sınıfı olarak sadece statüsü değişti içi değişmedi ki bu nasıl bir garip durum diye. Bizler sorumlu bir gazeteci olarak bunu gündeme getirmiş isek neden suçlu ve yalancı oluyoruz. Vatandaş sizden zaman ve mazeret istemiyor bir an önce soruna çözüm istiyor. Bunun müjdesine veren sizsiniz tabi ki haklı olarak bu soruların muhataptı da siz olacaksınız.

Ayrıca Tosya Tapu müdürlüğünde yaşanan sıkıntıları ve personel eksikliğinden dolayı yaşanan aksaklıkları en iyi bilen bir kişisiniz. Mesleğiniz gereği yaşananları en iyi anlayacak olan kişide siz olmanız ve çözüm bulmanız gereken kişi siz olmanız gerekirken yine bizi suçluyorsunuz. Biz bu sorunu gündeme getirmiş isek neden suçlusu biz oluyoruz. Bir zahmet vatandaşımıza düzgünce açıklayın. Böyle geçici görevlendirmelerle memur geldi ve onlar gitti inşallah bir daha gelecek onun için çalışıyoruz şeklindeki söylemleriniz sorunu çözmüyor vatandaş ve tapudaki memur çekilen sıkıntıdaki çileyi bilir

Tosya’da doğalgaz aboneliği sorunu yaşanırken vatandaşlar bu kış günde yaşlısı-genci abone olabilmek için Kastamonu’nun yolunu tutarken bizim Tosya’ya neden Kar gaz şubesi açılmıyor diye sormamız neden suç oluyor. Hiç değilse haftada bir gün Kastamonu’dan bir Kar gaz görevlisi Tosya’ya gelse abonelik işlemlerini buradan yapsa vatandaşımız Kastamonu’ya sırf abonelik işi için gitmesin demek suç ise biz buna da eyvallah der takdiri vatandaşlarımıza bırakırız.

Tosya’nı ve gençliğimizin en büyük sorunu Olan Uyuşturucu konusunda çalışmalarınız takdirle takip ettik. Sizler sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız paylaşımlarda   Kastamonu’ya giderek İl Emniyet Müdürlüğünden Tosya için Narkotik şube açılmasını istediniz. Bizler ilk başta bu habere çok sevindik. Helal olsun Mete’ye dedik. Sonra gerekli resmî kurumlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda daha sonra yaptığımız haberde ve sizlerle yüz yüze yaptığımız görüşmede dedik ki ‘’Bak Mete Türkiye’nin hiçbir ilçesinde Narkotik Şube açılmamış ve kanunen de olmayacak bir talep. Siz ilgili kurumlarda Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Narkotik Şube Grup Amirliği kurulmasını isteyin’’ uyarısında bulunduk. Şimdi merak ediyorum Sen Narkotik Şube Müdürlüğü talep ederken acaba o kurumun başındakiler talebi ne kadar garipsemiş ve gülmüşlerdir. Bunu dememiz bile suç olmuş ve basın toplantısında bu konuyu gündeme getirdiniz. Yazık…

Tosya-Kastamonu yoluna atılan asfalt çalışmalarından bizim neden bilgimiz yok diye tepki göstererek konuyu Kastamonu’ya kadar  ileterek dert yanmanız ve adeta Belediye Başkanını yapılan bu çalışmadan siyasi olarak nemalanıyor demeniz ne büyük gaflet. Bunu bizlere anlatan sizsiniz inkâr edemezsiniz. Hatta şunu da dediniz ben o kadar sinirlenmiştim ki Kastamonu bana  ‘’Mete  isterseniz Tosya’da  Spor Toto tarafından yapılacak Kapalı Spor salonu yapım işini iptal ettirelim diye teklif ettiklerini yine sen bizlere söyledin. Eğer bu konuşmalarınızı inkâr ediyorsanız sana söyleyecek sözümüz yok.

Bu konu öyle ayyuka çıktı ki Belediye başkanının kulağına kadar gitti ve çok detaylı araştırıldı bilesin ve başkan bu konuyu çok detaylı bir şekilde araştırdı. Kendinizi o kadar  bir şeylere inandırmışsınız ki ilçedeki bir sorunu gündeme getiren bir başka siyasi parti ilçe başkanını küçümseyerek sosyal medya hesabınızdan yaptığınız paylaşımla ben onu muhatap bile almam deme cüretkarlığını gösterdiniz. Siyasette her ne kadar rakip olsanız da yapılan siyasetin bir saygı ve seviyesi olmalı  Bir defa o siyasi parti  ilçe başkanına yaptığınız saygısızlığın bir açıklaması olamaz.

Sayın Kastamonu milletvekilinin Bakan Bey ile yapmış olduğu Tosya’da açılması planlanan Cezaevi konuşmasını kameraya çekerek sosyal medyada paylaşım yaparak ve biz basın mensuplarına Whatsapp üzerinden göndererek paylaşmamızı istediniz. Sonrasında yukarıdan gelen sert uyarılar sonrasında videoyu kaldırmamızı rica ettiniz. Yaptığınız yanlış ile adeta kendi bacağınıza değil Tosya’nın geleceğine sıktınız ve olacak bir yatırımı adeta engellediniz. Haberin ulusal basında yayınlandığı o tarihten bugüne kadar 50 gün geçmesine rağmen Bakanlıktan gelecek olan heyeti gözümüz yollarda bekliyoruz. Ha diyeceksiniz ki o işler zamanla oluyor… varsın olsun biz yine de bekleyeceğiz.

Bu kadar salvolar savurduğunuz bir yanla  basın toplantısında bizleri yalan, yanlış ve taraflı haber yapmakla suçlama aczi yetine düştünüz. Sizleri rencide etmekle suçladınız. Sonrada dediniz ki bu arkadaşlar bizi karalamaya devam ettikçe Tosya kaybeder dediniz. Hatta vesayetçi bir zihniyetle Tosya halkına seslenerek bu kardeşlerin yaptığı haberleri gale alınmamasını rica ettiniz. Hatta tehdit ederek bu arkadaşlar bu saatten sonra ayağını denk alacak dediniz.

Birde işi şova dökerek yaptığınız toplantının ne kadar basit ve ciddiyetten uzak bir konuşma olduğunu tescillercesine  Tosya’ya Greyder geldiği gün bu gazeteci arkadaşları greydere bindirerek gezdireceğinizi söylediniz yaptığınız basit espriye dikkat ederseniz sizden başka gülende olmadı.

Sayın başkan size kısa bir cevap vermek isteriz siz o dolmuşa binmeyin ve tez zamanda o dolmuştan inin ki ayaklarınız yere bassın dediğiniz gibi Tosya zaman kaybetmesin .Vesselam takdir Tosya halkının.

ANKET

Websitemizden memnun musunuz?

  • Evet (100%, 2 Oy)
  • Hayır (0%, 0 Oy)

Toplam oy veren: 2

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com

Sancaktepe escort Zeytinburnu escort Antalya escort Ankara escort Avrupa yakası escort Denizli escort Kocaeli escort Merter escort Nişantaşo escort Levent escort Çapa escort Etiler escort Mecidiyeköy escort Taksim escort Beşiktaş escort Bakırköy escort Bahçeşehir escort Esenyurt escort Avcılar escort Avrupa yakası escort bayan Beykoz escort Üsküdar escort Göztepe escort Erenköy escort Suadiye escort Kurtköy escort Tuzla escort Bostancı escort Ümraniye escort Pendik escort Kadıköy escort Kartal escort Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bodrum escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Gaziantep escort Eskişehir escort Ankara escort İstanbul escort Kayseri escort Adana escort Şirinevler escort Halkalı escort Marmaris escort Fethiye escort Sarıyer escort Maltepe escort Fatih escort Çekmeköy escort Beylikdüzü escort Başakşehir escort Ataköy escort Alanya escort Samsun escort Muğla escort İzmir escort Diyarbakır escort Bursa escort Antalya escort İstanbul escort Göztepe escort Gaziantep escort Adana escort Adana escort Anadolu yakası escort Ankara escort İstanbul escort Ataşehir escort Avcılar escort Avrupa yakası escort Bağcılar escort Bahçeşehir escort Bahçeşehir escort Beşiktaş escort Beykoz escort Bodrum escort Bostancı escort Bursa escort Eskişehir escort Gaziosmanpaşa escort Kadıköy escort Kartal escort Kocaeli escort Konya escort Konya escort Konya escort bayan Malatya escort Pendik escort Şirinevler escort Taksim escort Ümraniye escort Adana escort Antalya escort Bursa escort İzmir escort Bodrum escort Eskişehir escort Konya escort İzmir escort Beylikdüzü escort Kayseri escort İzmir escort Pendik escort Eskişehir escort İstanbul escort escort Fatih escort Antalya escort escort bayan Samsun escort İstanbul escort Bursa escort Antalya escort bayan Antalya bayan escort Antalya escortlar Adana escort Bursa escort İzmir escort Diyarbakır escort Maltepe escort Çekmeköy escort Beylikdüzü escort Şirinevler escort Ataköy escort Halkalı escort İstanbul escort Şişli escort Kayseri escort Antalya escort Mersin escort Mersin escort Mersin escort Şişli escort Mersin escort Kayseri escort