Tosya Haberler

VOLKAN BAŞKAN DAHA NE YAPSIN “80 YIL SONRA GELEN YATIRIM”..!

VOLKAN BAŞKAN DAHA NE YAPSIN “80 YIL SONRA GELEN YATIRIM”..!
338 views Okundu
22 Eylül 2021 - 16:39

Kastamonu’nun Tosya İlçesi yıllardır bekledikleri çay islahı Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in özel çabası ile gerçekleşiyor.

Kastamonu Merkez’de aynı Tosya gibi ortasından bir çay ile ikiye bölünür. Tosya’nın çayı da yağmurlarda bu şekilde dolarak taşmaktaymış eski zamanlarda. Daha sonra dönemin Belediye Başkanı Mehmet Erkaragülle’nin girişimleri ile yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile sel baskınlarına önlem alınmış. Kastamonu Merkez’de bulunan Karaçomak Çayı’da dönemin Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu’nun girişimleri ile ıslah çalışmaları yapılarak  şimdi ki haline çevirilmiş, pis görüntüden kurtarılmıştı. Tosya içinden geçen çay içinde dönem dönem projeler sunulmakta lakin ödenek yetersizliğinden bugüne kadar gerçekleştirilememişti.

Tosya İlçe merkezinden geçen çayın ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmez iken yaklaşık 80 sene gibi bir süre öncesinde yapıldığı tahmin edilmekte. 

Zamanla adeta çöplük haline gelen , bazı yerlerinde tahribat oluşan ve  vatandaşların tepkisine maruz kalan basındada  defalarca manşet olmasına rağmen bugüne kadar çözüm üretilemeyen çay islahı nihayet Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in özel çabası ve gayreti ile gerçekleşiyor.

Tosya İlçe merkezinden geçen çay islahının yaklaşık 5 bin tl gibi bir maliyeti olması öngörülürken çalışmaların 1 sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

 Tosya belediyesince Tosya İlçe merkezinde ara yollarda yapılan asfalt çalışmaları gene bugüne kadar kaderine terkedilmiş olan bağ yolları islahı ve asfalt çalışmaları devam ederken Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in  Tosya Çayının islahı ile alakalı göstermiş olduğu özel alakadan dolayı hem şahsına hemde emeği geçen personeline  ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İbrahim beye www.tosyahaberler.com olarak takdir ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com