Tosya Haberler

TOSYA’DA YOK ARTIK DEDİRTEN HIRSIZLIK

TOSYA’DA YOK ARTIK DEDİRTEN HIRSIZLIK
659 views Okundu
06 Aralık 2014 - 23:52

20141206_581412

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde ‘YOK ARTIK DEDİRTEN HIRSIZLIK

Edinilen bilgilere göre çarşı merkezinde 2 adet telefon bayisine gece yarısı kapıyı zorla açarak giren hırsızlar, yaklaşık 50-60 adet telefonu ve içeride bulunan Dizüstü bilgisayarı,yüzlerce hafıza kartı ve telefon hatları,4 adet tableti çalarak kayıplara karıştı.Hırsızlar aynı zamanda İlçenin en işlek caddesinde bulunan 3 marketden de onlarca karton sigara ve para çalan hırsızlar Altınel Kuyumcu dükkanına girerek içeriden gümüş ve altın çaltı.
Hursızlar son olarak ilçeyi terk ederken 2 adet mobilyacı dükkanına girerek kasada bulunan parayı çalarak kayıplara karıştı.

İş yeri sahiplerinin polis merkeziyle olan yakınlıklarına dayanarak ‘Burası hırsızlık yapılacak en son yerdir’ dediği hırsızlık vakası Tosya ilçesinde yaşandı. Yemeniciler caddesi üzerinde bulunan Hasan Ağacıkoğlu ve Fatih Cingöz’e ait telefon bayisi dükkanlara gece saat 02.00 civarlarında kapıyı levye ve demir kesme aletleri ile zorla açarak giren kimliği belirsiz 3 kişi, yaklaşık 20-30 bin lira değerinde cep telefonunu alarak kaçtı. Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarına göre Opel Marka bir otomobil ile keşif için birkaç kez iş yerinin önüne gelip gittikleri anlaşılan şahıslar, zorla açtıkları 2 dükkanın kapısından içeri giriyor.Yaklaşık 3-5 dakika içeride kalan hırsızlar, bir çantaya doldurdukları telefonlarla hızla olayın yerinden kaçıyor.Fatih Çingöz’e ait işyerinin alarmının çalması ile panik yaşayan hırsızlar olay yerinden geldikler otomobil ile kaçtılar. Telefon bayisini soyan hırsızlar aynı zamanda ilçe merkzde bulunan 3 markete girerek içeride bulunan çok sayıda sigarayı çaldıklarıda ortaya çıktı

Olayı aydınlatmak için çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, 3 kişi oldukları anlaşılan hırsızların peşine düştü. Polis, olayı gerçekleştiren şahısları bulmak için yoğun şekilde çalışıyor.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com