Tosya Haberler

TOSYA’DA VATANDAŞLAR TARAFINDAN MERAK İLE BEKLENEN MÜJDEYİ BAŞKAN ŞAHİN AÇIKLADI….

292 views
27 Nisan 2018 - 15:13
TOSYA’DA VATANDAŞLAR TARAFINDAN MERAK İLE BEKLENEN MÜJDEYİ BAŞKAN ŞAHİN AÇIKLADI….

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Belediye Başkanı Kazım Şahin bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında A dan Z ye  merakla beklenen birçok konuya açıklık getirdi.

Tosyalı vatandaşlarca uzun zamandır merakla beklenen ve zaman zaman Tosya Belediyesine ağır eleştiri konusu olan Tosya merkez yol asfaltı ile ilgili son durumu dile getiren Başkan Şahin kameralara şunları dedi. ” Tosya’da en önemli gündem maddelerinden birisi  ana arterlerin sıcak asfalt ile kaplanması ile ilgili konu. Planlamamız yaklaşık 70 bin metre kare alanda hem kazıma hemde uygulama olarak 17 bin ton sıcak asfalt serme sıkıştırma şeklinde gerçekleşecek. Bizim asfalt plentimiz var ancak bizim plentimizin saatlik kapasitesi 60 ton dolaysıyla hiç arızasız yağmur hava muhalefeti olmasa bile günde 300  400 tonu geçemiyoruz, Biz asfalt plentini bugünlerde de çalıştırıyoruz dolgularda yamalarda rotmiks çalışmalarda kısa mesafeli alanlarda bu çalışmayı yapıyoruz biz ancak böyle 17 bin tonluk bir projede çok sağlıklı işin tabiatına teknolojisine uygun yapılması gerekiyordu. O bakımdan düşündük taşındık istişare ettik bunun Profesyonelce bir firma ile yaptırılmasının uygun olacağı kanaatine vardık. Dolayısıyla burada kullanılacak yaklaşık bugün ki rakamlarla 1 tirilyon  2 yüz milyarlık bütün alımını biz Belediye imkanlarıyla kendimiz  gerçekleştiriyoruz yani sıcak asfalt bütümü’nü biz veriyoruz ihaleye öyle çıktık. 

Önümüzdeki hafta cuma günü ilgili firma ile sözleşmeyi imzalayacağız inşallah iyi olacağını düşünüyoruz.

Bizim mücavir alanımızda olan Kaymakamlık lojmanının önünden Üç olukları köprüsüne oradan Doğramacıya , Cumhuriyet meydanından Econa  ve Namazgahtan Çankırı makasına kadar tüm alanların tamamını 70 bin metre karelik bir alanda deminde ifade ettiğim gibi 17 bin tonluk sıcak asfalt  uygulamasını Ramazan Bayramı öncesine yetiştirmeye çalışacağız Allah’tan bir kaza bela olmasa ” dedi.

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com