Tosya Haberler

TOSYA ÜLKÜ OCAĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ..

TOSYA ÜLKÜ OCAĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ..
724 views Okundu
30 Haziran 2020 - 14:43

Kastamonu Tosya İlçesinde gerçekleşen devir teslim törenine,  Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, MHP MKYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı ,Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar,  ve yönetimi,MHP Tosya ilçe Başkanı Dündar Özurgancı, MHP İlçe Teşkilat yönetim üyeleri, Tosya Ülkü Ocağı üyeleri katıldı. 

Devir teslim töreni öncesinde bir konuşma yapan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar ; Ülkü Ocakları Türkiye’nin en güçlü en dirayetli gençlik teşkilatı oalrak yıllardır milletimizin bekasını devletimizin bölünmez bütünlüğünü  ve vatanımızın milli ve manevi merakları doğrultusunda hizmetlkerini devam ettiriyor. Bu hizmetlerin bu hizmet yarışının içerisindede bazen zaman zaman çeşitli bayrak değişimleri devir teslim ve görev değişimleri yaşanıyor , bugün burayada bir devir teslim için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu devir teslimin başta teşkilatımıza Milliyetci Ülkücü Harekete devletimize milletimize ve göz bebeğimiz Tosya’ya hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Cenabı Allah bu hareketi Türkiye için nasıl bir nimet kıldıysa Tosya içinde bu hareketi bir nimet  kıldığına inanan  ve bu memleketin evladı bu memleketin bir ferdi olan bir Ocak Başkanı olarak burada bulunmak heyecanı ise tamamen bir başkadır. 

Yakar ” Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden özellikle Volkan Başkanımızın seçim sürecinde gecesini gündüzüne katarak Birken On Onken Yüz olan teşkilatınada ayrı ayrı teşekkür ediyorum , o zorlu günleri o zorlu mücadelelerin bizzat şahidi olan bir kişisi olarak tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum Allah razı olsun diyorum . Görevi Devir alacak Veysel Baş Başkanımızada öncelikle sabırlar , feraset ve güç kuvvet niyaz ediyorum Cenabı Allahtan ” dedi.

Başkanlık görevini devreden Mustafa Acar ”  Hepiniz hoş geldiniz Allah razı olsun gelenlerden İl Ocak Başkanımız sayın Haluk Yakar’ın tenzip ve takdirleri ile bir devir teslim törenimiz olacak , Bu süreçte üzdüğümüz kırdığımız arkadaşımız olduysa  dava arkadaşımız olduysa hepsinden özürdileriz hepiniz hakkınızı helal edin benim zerre kadar hakkım varsa herkese helali hoş olsun davamıza helali hoş olsun bundan sonrada görevi devir alacak Veysel Baş başkanımızada elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın sağolun var olun” dedi.

Bayrağımıza sarılı Kur’an-ı Kerim öpülerek başkanlık görevini devir alan Veysel Baş ” Öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz , Bu kutlu davada bugün şerefli bir görev için burdayız bugüne kadar Mustafa başkanımızın yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun diyorum inşallah bizde devir almış olduğumuz bayrağı bir adım daha ileriye götürebilmek için  çalışacağız çabalıyacağız  inşallah hayırlı olur diyorum ” diyerek duygularını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Bayrağımıza sarılı Kur’an-ı Kerim öpülerek başkanlık görevi devir teslim töreni yapıldı.

Devir Teslim töreni salonda bulunan çok sayıda misafirin  yeni başkan Veysel Baş’ı  tebrik etmesinin ardından Yapılan dua ile sona erdi.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com