Tosya Haberler

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

TOSYA SPOR İSYAN ETTİ PARALEL HERHANGİ BİR RAKİP KIMSEYE FAYDA SAGLAMAZ DEDİ …!

TOSYA SPOR  İSYAN ETTİ PARALEL HERHANGİ BİR RAKİP KIMSEYE FAYDA SAGLAMAZ DEDİ …!
402 views
07 Ağustos 2016 - 15:04

 TOSYA SPOR KULÜBÜ’NDEN KAMUOYU DUYURUSU

Bilindiği üzere 2013-2014 Bölgesel Amatör lig sezonunu il takımı Kastamonu sporun üzerinde bitiren Tosya Belediyespor yine aynı sezonun devamında Kastamonuspor ile birleştikten sonra kurduğumuz Tosyaspor Kulübü 3 sezondur futbol basketbol ve voleybol branşlarında ilçemizin çocuklarına hizmet vermektedir.

Liglere katıldığımız ilk sezonda ne gariptir ki biz sürecin içerisinde bizimle beraber olacağını beyan eden insanlarında bulunduğu bazı sporseverler tarafından Tosya Gençlik ve İzcilik Kulübü kurulmuştur.2. Amatör kümede Tosya’mızın iki takımı Tosya spor ve Tosya Gençlik ve İzcilik kulübü ilk iki sırayı paylaşarak 1 . Amatör kümede mücadele etmeye hak kazanmıştır.

Bu sezon boyunca Tosya’mızın iki kulübü minimum 100 er bin lira harcamış ekonomik olarak iki kulüpte çok zorlanmıştır. Ayrıca tribünde ve sahada istemediğimiz olaylar meydana gelmiş; olaylar saha içi kavgaya ve teknik direktörün futbolcuya yumruk atmasına kadar gelmiştir.

Sonuç itibari ile bu ikilikten ve ayrışmadan Tosya’mız hem maddi hem de manevi çok zarar görmüştür.1. amatör kümenin başlangıç sezonunda Tosya Gençlik ve İzcilik kulübünün sağduyulu ve bu işi götüren yöneticileri ile bir araya gelip iki kulübün birleşmesine zemin hazırlanmış ; listesi hala kayıtlarımızda olan Tosya Gençlik ve İzcilik Kulübünün 2. Amatör Kümeden kalan 19,000 tl lik borcu Tosya spor Aş tarafından ödenerek Tosya’da futbol tek çatı altına toplanmıştır.

Geride bıraktığımız 2015-2016 sezonunda Tosya spor Aş 1. Amatör kümede şampiyon olmuştur. Bölgesel amatör kümeye yükselme maçında BAL ligi kulüplerinden Köy Hizmetleri Özel idare ile oynamış ve talihsiz şekilde 2-0 kaybetmiştir. Ve ilk defa bu sezon U11 den U 19 a kadar tüm kategorilere katılmış alt yapıdaki tüm branşlarda final oynamıştır. Kulübümüz Yukarda kısaca özetlediğimiz 3 sezon boyunca hiçbir kamu kurum yada kuruluş ve vatandaşımızdan 1 lira nakit bağış desteği almadan kısmen altyapısını tamamlamaya çalışmıştır.

Ancak bu sezon başlangıcında Tosya’da spora gönül verdiğini söyleyen bazı beden öğretmenleri tarafından Tosya Gençlik ve İzcilik Spor kulübü tekrar canlandırılmıştır. Gelecekteki sıkıntıları şimdiden gördüğümüz için kendilerine “Madem Tosya’da spora destek vermek istiyorsunuz o zaman buyurun gelin bu memleket iki takım sıkıntısını maddi ve manevi çok çekti ( yukarıda kısmen bahsettik) artık çekmesin yapmak istediklerinizi Tosyaspor AŞ çatısı altında yapın kulübe başkan olun hoca olun ama spor da ikilik çıkmasın “ dememize rağmen kabul etmemişlerdir.

Bu Söylediklerimizi ayrıca Kaymakam beyin odasında söylememize rağmen kabul etmemişlerdir. Kaymakam Yusuf CIBIR’a söylediğimizi buradan aynen yazıyoruz : “ Bu işi ya devletin kontrolündeki beden eğitimi öğretmenleri yapsın yada biz; memleket bunun sıkıntısını çok çekti bu beden eğitimi öğretmenleri yarın tayin olup gidecek ama sıkıntıyı bu memleket çekecektir. “ söylemimize ve tüm girişimlerimize rağmen kulüp çalışmalarına devam etmektedir.

Evet bazı şehirlerde iki değil onlarca kulüp var ama bu o şehrin potansiyeli ve nüfusu ile alakalı bir durumdur. Siz deplasmana giderken bile ailesinden zor izin aldığınız bir ortamda bir kulüp futbolcuyu zor temin ederken iki kulübün olması yalnızca ayrışma olacaktır. Ne hazindir ki ne 3 sene önce söylediklerimiz neden şimdi söylediklerimiz bazı kesimler tarafından dikkate alınmadı ve hep sıkıntıyı Tosya’mız çekti. Tüm branşlarında altyapısını tamamlayan kulübümüzün karsısına devamlı başka bir kulübün çıkması da ayrıca çok manidardır.

Yukarda kısmen anlatmaya çalıştığımız meselelerin ışığında Tosya’da sporda ayrışma ikilik ,kavga olmaması için Tosyaspor Aş olarak bu sezon futbol faaliyetlerimize ara veriyoruz. Tosya Gençlik ve İzcilik kulübünün ilçemizi dışarıda en iyi şekilde temsil etmesini diliyor; yaptığı ve yapacağı spor faaliyetlerinin yakın takipçisi ve destekçisi olacağımızı beyan ediyoruz .

Bu duyuru ve diğer konularla ilgili olarak 09.08.2016 Salı günü saat 19.00 da Kulüp tesisimizde düzenleyeceğimiz basın toplantısına tüm ulusal ve yerel basın mensuplarımızın da teşriflerini rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tosya Spor Kulübü Yönetimi

thumbnail_Tosya-Spor-Logo

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com