Tosya Haberler

TOSYA MEHMET AKİF ERSOY İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ OKUYOR KAHRAMAN TÜRK ASKERİ ZAFER YAZIYOR…

TOSYA MEHMET AKİF ERSOY İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ OKUYOR KAHRAMAN TÜRK ASKERİ ZAFER YAZIYOR…
714 views Okundu
05 Mart 2020 - 14:12

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Suriye’de devam eden ‘Bahar Kalkanı Harekatı’ için her gün Fetih Suresi okuyor.

Her gün saat 14.00’te okulun mescidinde toplanan öğrenciler Fetih ve Yasin Surelerini okuyor ve Bahar Kalkanı Harekatına katılan askerlerimize, ordumuza ve İdlib’de şehit olan askerlerimize dua ediyor. Mehmet Akif Ersoy İmam Htip Ortaokulu mescidinde gerçekleşen etkinliğe Öğretmen ve öğrencilerin yanısıra velilerde büyük  katılım göstererek Ülkemiz için canla başla mücadele eden kahraman askerlerimize destek oluyorlar.

Kur’an-ı Kerim okuma ve dua etkinliğinin her gün yapıldığını ve harekat boyuncada devam edeceğini belirten  Okul Aile Birliği Başkanı Süreyya Yağmur;

“Bahar Kalkanı Harekatı ve İdlib Şehitlerimiz için Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri duyarlı davranış sergiliyor.

Bu necip milletin bekası adına geçtiğimiz günlerde Suriye’nin İdlib kentinde meydana gelen saldırı sonrası şehit olan kahraman askerlerimiz ve devam etmekte olan ‘Bahar Kalkanı Harekatı’nı gerçekleştirmekte şanlı ordumuza destek için Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu veli ve öğrencileri güzel bir etkinliğe imza atıyorlar. Okul mescidinde tüm bayanlara açık bir şekilde her gün saat 14.00’te öğrenciler tarafından Fetih ve Yasin sureleri okunarak duası yapılıyor. Ardından ikramlarla misafirler ağırlanıyor. Bu duyarlı davranışlarından dolayı okulumuza ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com