Tosya Haberler

TOSYA BELEDİYESİNDE TAMAMI ÖZ KAYNAKLARDAN ALINAN 7 ARAÇ HİZMETE GİRDİ…

TOSYA BELEDİYESİNDE TAMAMI ÖZ KAYNAKLARDAN ALINAN 7 ARAÇ HİZMETE GİRDİ…
146 views
13 Aralık 2021 - 18:11

Tosya Belediyesi’nin envanterine kattığı 7 iş makinesi ve hizmet araçları yapılan törenle hizmete başladı.

Tosya Belediyesi envanterine kazandırdığı yeni araçlar için hizmete başlama töreni düzenledi. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen törene; Kaymakam A. Ferhat Özen, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Zekeriya Özmen, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı, Tosya MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İl Genel Meclis Üyesi Cihan Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileten Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil törende yaptığı konuşmada; “Yeni alınan araçlarımızın şehrimizde kullanılmasına vatandaşlarımıza hizmet vermesi için dua edeceğiz, kurban keseceğiz. Bu program için sizleri buraya davet  ettik. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Tabi belediyecilik ilçemizin bütün dinamikleriyle bütün güzellikleriyle, bütün insanlarıyla ötekileştirmeden her kesime sahip çıkarak,  her insanımıza kucak açarak şehrimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek düşüncesi içerisinde yaklaşık 3 yıldır belediyecilik çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Rabbime şükürler olsun ki belediyecilik anlamında alt yapı hizmetleri noktasında, sosyal yaşam alanları noktasında, kamu yatırımları noktasında birçok başarıyı siz değerli hemşerilerimizin bizlere güveni ile çok kıymetli kurum amirlerimizin bize desteği ile ekip arkadaşlarımızın özverili çalışması ile şükürler olsun ilçemize kazandırdık.

Bunlardan otogar ve galericiler sitesi yapımımız devam etmekte. Kapalı yüzme havuzu yapımımız devam etmekte. Birçok mahallemizde 1500m2 büyüklükte yeni sosyal yaşam alanı inşa ediyoruz. Birçok mahallemizde yağmur suyu alt yapı çalışmaları ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları devam etmekte. Tosya’nın ara mahallelerinin hiç tanışmadığı sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. Halkımıza bize güvendiği için çok teşekkür ediyorum. Dua ederken de bunu söylüyoruz. Rabbim bize inanan, güvenen insanlara karşı bizi mahcup etmesin.

Bu şehri el birliğiyle barış ve huzurun içerisinde olduğu yaşam alanlarını oluşturarak inşallah daha iyi yerlere taşıyacağız. Bu birlik ve beraberliği Rabbim inşallah bozmasın. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan Kaymakam A. Ferhat Özen; “Belediyemizin çalışması bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor.  Bildiğiniz gibi belediyemizi bir kamu kurumu olarak görüyoruz, hangi partiden olursa olsun. Ve o amaçla her zaman belediyemizin yanındayız, belediyemizin yaptığı güzel hizmetlerde merkezi idarenin Tosya’daki temsilcisi olarak onun yaptığı güzel hizmetlerde her zaman onun bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla destekleyeceğiz, desteklemeye de devam edeceğiz. O yüzden ben buradaki herkese bu törene geldikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  İnşallah vatandaşlarımıza hizmetin hayırlısı olur, güzel olur.

İl ve ilçelerde bu hizmet araçlarını şu yaşadığımız günlerde envanterine katmak kolay değil. O yüzden çalışkan belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Yeni alınan iş makinesi ve hizmet araçlarının kazasız, belasız kullanılması için İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı tarafından yapılan duanın ardından kurban kesildi.

Yeni alınan araçlar Kaymakam A. Ferhat Özen’in Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ile birlikte yaptığı test sürüşü ile hizmete başladı.

Tören BAşkan Volkan KAvaklıgil ve Kaymakam Ferhat Özen’in hizmete yeni geçen komyonun  test sürüşü ile sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com