Tosya Haberler

TOSYA BELEDİYESİ VE T.H.K İŞ BİRLİĞİNİN MUHTEŞEM GÖSTERİSİ İLE KÜLTÜR MERKEZİ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ…

TOSYA BELEDİYESİ VE T.H.K İŞ BİRLİĞİNİN MUHTEŞEM GÖSTERİSİ İLE KÜLTÜR MERKEZİ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ…
217 views Okundu
15 Ekim 2019 - 13:00

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya Belediyesi ve Tosya Türk Hava Kurumu tarafından 77 yıl aradan sonra düzenlenen hava gösterileri büyük beğeni topladı.

12-13 Ekim 2019 tarihlerinde ilçede düzenlenen 22. Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali kapsamında  Tosya Belediye Başkanlığı ve THK Tosya Şube Başkanlığı tarafından  Tosya Şehit Ömer Halis Demir Kültür Merkezinde önce mehteran ardındanda hava gösterileri düzenlendi.

Tosya Ahi Yaren Mehteran ekibinin birbirinden güzel mehter marşlarını seslendirmelerinin ardından Türk Hava Kurumu pilotlarında sergilenen hava gösterisinde  motorlu yamaç paraşütleri, motorlu yelken kanat ve akrobasi model uçak Tosya semalarında muhteşem bir gösteri ile sahne aldı.

Tosya halkının yoğun katılım gösterdiği hava gösterilerinde akrobasi model uçağının yaptığı gösteri vatandaşlarca büyük beğeni ve alkış aldı. 

Etkinlikte konuşan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ” Bugün gerçekten çok farklı bir atmosfer, yıllardır elimizde olan Kültür Merkezini böyle hemşerilerimizle birlikte dolu doluya festival alanı olarak kullanmaktan büyük mutluluk duyuyoruz , bizde dedikki bugünki programımızda vatandaşlarımızla aramızdaki protokolü kaldıralım hep birlikte onlarla beraber bu programı yerinde izleyelim hep birlikte bu programın zevkine varalım istedik  tekrar hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

 Bildiğiniz üzere yaklaşık 77 yıl önce Türk Hava Kurumu Tosya’da bir etkinlik gerçekleştirmiş , 77 yıl ara verilmesine rağmen bir program düzenlenememiş , bize nasip oldu Türk Hava Kurumu temsilcimiz ile birlikte Ferhat Bozan bey ile birlikte  sizlerin huzurunda onada teşekkür etmek istiyorum bir akrobasi anlamında minyatür uçaklarımızla bir program gerçekleştireceğiz çok güzel olacağı kanatindeyiz . Biz her zaman şundan bahsettik, bir festival sadece sanatcı ile belli başlı kılişeleşmiş işlerle değil o yöredeki bütün insanlara hitap edebilecek çocuklarımıza hitap edebilecek yetişkinlerimize hitap edebilecek kültürümüzü , örfümüzü , adetimizi yansıtabilecek işler ile sahada olmamız gerekiyordu 6 aylık kısa bir süre zarfı içerisinde bukadarını gerçekleştirebildik ama Allah nasip kısmet ederse önümüzdeki yıllarda daha kapsayıcı daha güzel etkinliklerle sizlerin karşınızda olacağımızı şimdiden belirtmek istiyorum”dedi.

Etkinlik Türk hava Kurumunun gösterisinin ardından ” Gökyüzünden Türkiye “fotoğraf sergisinin açılışı ile devam etti.

 

 

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com