Tosya Haberler

TOSYA BELEDİYESİ “ARTIK YETER ” DEDİ

TOSYA BELEDİYESİ “ARTIK YETER ” DEDİ
278 views Okundu
04 Nisan 2016 - 17:36

BELEDY-1

TOSYA BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI

31.03.2016 Tarihinden beri bazı sosyal medya adreslerinden Tosya Belediyesi ve Veteriner Hekimi hakkında algı oluşturmaya dayalı resimler yazı ve yorumlar paylaşılmaktadır.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde yerel ve sosyal medyada sokak hayvanlarının saldırısına uğrayan ve yaralanarak hastanede tedavi gören öğrencimizin görüntüleri ve haberleri yer almıştı.

Sokak hayvanlarının özellikle köpeklerin çiftleşme dönemi olduğu için cadde ve sokaklarda köpeklerin sürü ile gezdiği ve saldırganlaştığı ile ilgili şikâyetler artmış durumdadır.

Belediyemiz can güvenliğinin korunması cadde ve sokakların güvenli olması için şikâyette bulunulan bölgelerdeki saldırgan, sürü içerisinde hareketleri kontrol edilemeyen ve sürüyü yönlendiren hayvanların başka bir bölgeye nakledilmesine karar vermiştir.

Yakalama aparatı ile yakalanabilenler anestezisiz, yakalanamayan hayvanlar ise anestezi yani bayıltıcı enjektör kullanarak yakalanmış ve belirlenen alana nakledilmiştir.

Tosya ilçesinden köpekler kayboluyor diyen hayvan severler, Yazıçam Bölgesi Karabayırderesi mevkiine giderek köpeklerin öldürülmediğini sağlam olduğunu Tosya Belediyesi imkânları ölçüsünde mezbaha atıklarından hazırlanmış köpek yiyecekleri ile bu hayvanların bu bölgede beslediğini göreceklerdir.

Sosyal mecrada Belediye ve Veteriner Hekimi hakkında algı oluşturmaya çalışan hayvan severlerin Tosya ilçe merkezi, yakınlarına başka yerleşim yerlerinden tedavi edilemeyecek derecede hasta bakımsız ve sağlıksız hayvanların bırakıldığını ve bunun tek sorumlusununda Belediye Başkanlığı ve Belediye Veteriner Hekiminin olmadığını bilmelerini isteriz.

Kendilerini hayvan sever olarak lanse eden gruplar, şahıslar ne yaparlarsa yapsınlar hangi çirkin ve kirli iftiraya başvururlarsa vursunlar;

Tosya Belediye Başkanlığı ve Veteriner Hekimliği mevzuat çerçevesinde İlçe halkının sağlığı ve güvenliği için çalışmalarına aralıksız devam edecektir.

Tüm halkımız ve Kamuoyuna saygı ile duyrulur.01.04.2016

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com