Tosya Haberler

TOSYA 22.PİRİNÇ VE KÜLTÜR FESTİVALİNDE MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ ” EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”

TOSYA 22.PİRİNÇ VE KÜLTÜR FESTİVALİNDE MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ ” EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”
1.168 views Okundu
14 Ekim 2019 - 19:16

 

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen 22. Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali kapsamında Üçolukları mesire alanında sünnet şöleni yapıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan şölende emekli vaiz Muhsin Özdemir tarafından Festivalde sünnet olan çocuklar ve emeği geçen herkes için gene Barış Pınarı Harekatınnda mücadele eden kahraman askerlerimiz için dua edildi.

Şölende konuşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Özellikle şehirlerde festivallerin düzenlenmesindeki en büyük amaçlardan bir tanesi o yörenin o bölgenin örfünü adetini kültürünü tanıtması ve yaşatması noktasında gerçekleştirilir. Bizde Tosya’da bir nebze de olsa kısa sürei zarfı içerisinde sizlere bu hazzı bu duyguyu ve bu mutluluğu yaşatmak istedik. Sünnet şöleni olarak tertip ettiğimiz organizasyonda insanlarımızın birbirleriyle birlikte mutlu kaynaşmanın hat safhada olduğu ortam sizlerle buluşturmak istedik. Ve son olarak bildiğiniz üzere yaklaşık üçüncü gününe girdiğimiz Barış Pınarı Harekatımız şu anda memleketin yiğitleriyle beraber devam etmekte. Rabbim yiğitlerimize zeval vermesin gazalarını mübarek kılsın, zaferle sonuçlandırsın inşallah diyorum hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in konuşmasının ardından  2019 yılı Pirinç Ağası Tarık Ateşe  plaket verileek 2020 senesinin Sünnet ağası olrak Ahmet Büyükacar ( Hayta)  ilan edildi.

Şölende  Palyaçoların çocukları eğlendirmeleri ve yapılan illizyon gösterilerinin ardından Tosya Musiki Derneğinin eşliğinde yerel sanatçılarımızın seslendirdiği eserler ile eğlenen misafirlere   yemek ikramında bulunuldu.  Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil,eşi Seval Sunal Kavaklıgil, Pirinç Ağası Tarık Ateş kazanların başına geçerek misafirlerin tabaklarına pilav ve helva doldurdular. yaklaşık 15 bin kişiye verilen pilav ikramının ardından sünnet şöleni sona erdi.

 

 

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com