Tosya Haberler

REKTÖRÜMÜZ’E GÖNDERMİŞ OLDUĞU BASIN BAYRAMI MESAJINDAN DOLAYI TEŞEKKÜREDERİZ

REKTÖRÜMÜZ’E GÖNDERMİŞ OLDUĞU BASIN BAYRAMI MESAJINDAN DOLAYI TEŞEKKÜREDERİZ
225 views Okundu
24 Temmuz 2016 - 23:44

rektor_seyit_aydin_tesekkur_etti_h11088_5d5ae

Rektörümüzün 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik şuuruyla halkın haber alma hürriyetine büyük katkı arz eden Türk basını, demokrasi kültürünün gelişmesinde ve muasır medeniyetler seviyesine vasıl olma yolunda ehemmiyetli bir vazifeyi haizdir. Meslek ahlakı çerçevesinde hassasiyetle görevlerini ifa eden basın mensuplarımız, Milletimizin dünyadaki gelişmelerden haberdar olmasında ve kamuoyunun aydınlatılmasında mukaddes bir vazife üstlenmişlerdir. Gazetecilerimiz doğru ve tarafsız habercilik anlayışlarıyla, mühim ve zor bir vazifeyi, mesai mefhumu olmadan, can güvenliklerini de riske atarak fedakârca yerine getirmektedirler.

Bu durumun en müstesna misallerinden birini biz 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain teşebbüs esnasında görmüş bulunuyoruz. Türk basını, 15 Temmuz 2016 gecesine dair bütün gelişmeleri halka aktarmış ve günlerdir de gece gündüz demeden en zor şartlarda halkımızı aydınlatmaya devam etmiştir. Halkın milli iradeye sahip çıktığı ve ülkemizdeki birlik ve beraberliğin yeniden hâsıl olduğu bu tarihi süreci her an kamuoyuyla paylaşan, bütün siyasi düşünce ve fikirlerin çok üstünde bir vatanseverlikle demokrasiden ve onun temelini oluşturan millet iradesinden yana tavır alan bütün basın mensuplarımızın göstermiş olduğu hassasiyet ve emekleri takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kastamonu Üniversitesi olarak, ilimizin yerel ve milli basın mensupları başta olmak üzere zor şartlar altında vazifelerini en iyi şekilde yerine getiren; güncel olaylar, konular ve kişiler hakkında bilgi toplayıp, olabildiğince tarafsız bir şekilde yayınlayarak kamuoyunu aydınlatan ve gerektiğinde bu uğurda hiç tereddüt etmeden hayatını veren bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eder, vazifelerinde başarılar dileriz.

Prof. Dr. Seyit AYDIN

Rektör

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com