Tosya Haberler

MUSTAFA PAZVAT’IN GÖZÜNDEN ” SİYASET VE SAYGI “

MUSTAFA PAZVAT’IN GÖZÜNDEN ” SİYASET VE SAYGI “
404 views Okundu
25 Ekim 2019 - 12:53

Sayın okurum: bu yazımda, memleketimizin ve dahi ülkemizin bir numaralı sorunlarından birisi olan SAYGI dan bahsetmek istiyorum.

Günümüzde insanlar bir birlerinin görüş ve düşüncelerine bir hayli SAYGISIZLIK ta bulunuyor. Hani hatırlarsınız, bundan birkaç ay önce ülkemizi derinden etkileyen bir “BEKA” meselesi, bir beka tartışması vardı. Aslında bakarsanız bence, beka siyasilerin yada devlet büyüklerinin başlatıp bitireceği, yada büyüteceği bir mesele değildir. Bence beka tamamen halkın yaptığı bir şeydir.

Örneğin, siyasiler yada devlet büyükleri yüzyıllardır bir birlerine fikirleri ve görüşleriyle atıfta bulunurlar, fakat asla kendileri zarar verecek ölçüde silah çekmez, yada bir birlerini öldürmezler. Fakat ne yazık ki bu devlet büyüklerinin destekleyicisi olan bizler savunduğumuz ideolojiler yüzünden bir birimize zarar veriyor bir birimiz öldürüyoruz örneğin bir kişi bizim savunduğumuz görüş karsında farklı bir görüşü savunuyorsa hemen hiddetlenip celalleniyoruz ve bunu görüşünü savunduğumuz devletin üst kademesinde ki insanlar için yapıyoruz fakat o görüşünü savunduğumuz insanlar devlet büyükleri dahi kendilerine muhalefet edenlere bizim bir birimize verdiğimiz zararı vermiyor ama bizler birisi bizim görüşümüze en ufak bir söz söylesin atıfta bulunsun o insana düşman oluyoruz ki zaten büyüklerim daha iyi bilir yıllar önceki bu sağ-sol sorunları da bu yüzden çıkmadı mı? İşte sayın okurum bence beka sorunu budur işte beka meselesi insanların yani halkın bir birileriyle kutuplaşmasından doğar ve büyür her zaman söylediğim bir söz vardır benim bir slogandır aslında “SİYASİLER ATIŞIR ALT TABAKA SAVAŞIR.”

Bırakın hangi görüşü kim nasıl savunuyorsa savunsun bizler yeter ki insanların görüşlerine saygı duyalım evet kendi görüş ve ideolojilerimizi bizlerde savunalım fakat aynı devlet büyüklerimiz gibi konuşarak akıl oyunlarıyla adam gibi oynayalım bu oyunu.

Şimdi bir renk düşünün örneğin siyah olsun biz siyahı seviyoruz fakat başka bir insanda beyaz rengi seviyor olsun hiç aklı başında olan bir insan sen beyaz rengi seviyorsun diye başka bir insana zarar verir mi? İşte her mesele ve konuda böyledir gerek savunduğunuz siyasi görüş gerek tutuğunuz takım gerekse sevdiğiniz renk bunlar kişiye özel savunulan fikirlerdir ve her kez bir birinin görüş ve fikirlerine saygı duymalı eğer bunu başarıp kutuplaşmayı kaldırırsak ülkemiz ve memleketimiz deki beka sorununu da kaldırmış oluruz ama eğer yok bunu başaramazsak işimiz ülke olarak bir hayli zorlaşır tıpkı 1980 lerde olduğu gibi. Ve bugün ülkemizdeki en büyük kutuplaşmalardan bir tanesi ise mustafa kemal kutuplaşmasıdır ülkemiz ve memleketimiz de bir gurup insan mustafa kemal sevenleri bir taraf ise sevemeyenleri olarak ikiye ayrıldı bakın sayın okurum biraz öncede söylediğimiz gibi mustafa kemal atatürkü sevip sevmemek eletirip eleştirmemek kişinin HÜR ve ÖZGÜR iradesi altındadır fakat saygı duymak her kesin görevidir aynı serdar-ı hakan Abdülhamid han gibi yine ülkemizde bir kısım insan Abdülhamid hanı severken bir gurup insan ona hakaretlerde bulunuyor dedik ya sayın okurum aynı şekilde insanların devlet büyüklerinin ve atalarımızın görüşlerini fikirlerini desteklemek zorunda değilsiniz fakat kutuplaşmaları kaldırıp saygı duymak zorundasınız zorundayız.

ALLAH BİRDAHA BU GÖRKLÜ DEVLETİMİZE SAĞ-SOL SORUNLARI GİBİ SORUN VE FELAKETLERDEN KORUSUN ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Mustafa Pazvat

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com