Tosya Haberler

KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN ” BUNU YAPANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”…

275 views
23 Mart 2018 - 19:42
KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN ” BUNU YAPANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”…

https://www.youtube.com/watch?v=VGy_CMZ2CaE&feature=youtu.be

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam Deniz Pişkin başkanlığında Tosya merkez mahalle  muhtarlarıyla değerlendirme toplantısı daire ve kurum amirlerinin de katılımıyla yapıldı.

 Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Müftüsü Eyyüp Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Hastane Başhekimi Dr. Ahmet Karakuş,ve mahalle muhtarları katıldı.

 Tosya’da son günlerde yapılan yapılmayan ve proje aşamasında olan yatırımlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulurken,mahalle muhtarları sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler. 

Tosya Hocafakı Mahallesi muhtarı Bahattin Zengin Kaymakam Deniz Pişkine son  günlerde vatandaşlarca en çok konuşulan Tosya Devlet Hastanesindeki Doktor eksikliğini özellikle Anestezi uzmanının olmayışını bu nedenle her gün yüzlerce vatandaşın Çankırı’ya akın ettiğini dile getirmesi üzerine Kaymakam Deniz Pişkin ” Tosya’yı Bir Anestezi uzmanı tercih etmişti, adam gelmiş  İlçemizi beğenmemiş çalışma ortamını beğenmemiş çalışmak istemiyorum demiş gelmeyeceğim demiş vazgeçmiş  sıkıntı buradan kaynaklanıyor.Ama yeni Anestezi uzmanı bu ay sonunda ataması yapılıyor. Çocuk’da şöyle Fötö den dolayı devlet artık güvenlik soruşturmasını daha kapsamlı yapıyor güvenlik soruşturması uzadığı için başlayamıyor inşallah bir haftaya kadar oda başlayacak. Ben sadece bu konu ile ilgili şunu söyleyim , Nedense vatandaşın gözünde halkın gözünde bu konunun bu sorunun ne ilçenin mülki amirlerince nede siyasetçilerince dikkate alınmadığı göz ardı edildiği önemsenmediği gözünde bir algı operasyonu yapılıyor bundan çok rahatsızım açık söylüyorum .Şimdi o kadar art  niyetli şeyler var’ki yaklaşımlar var’ki adeta öküz altından buzağı arar gibi eğer kardeşim bu İlçenin sorunları ile ilgili bu kadar duyarlı isen bizi çok iyi takip ediyorsundur. Biz İlçe heyeti olarak Sağlık Bakanının yardımcısına kadar çıktığımızı durumumuzu arz ettiğimizi’de biliyorsun demektir, daha ne yapabiliriz isyan’mı edelim ne yapalım baş’mı kaldıralım ne yapalım yapılabilecek herşe’yi yapıyoruz kardeşim İlçe adına siyasetçi adına idareci adına gerisi yukarının takdiri  yani herşey’de biz ol deyince olmuyor’ki   biz sanki hiç oralı değiliz estirilen hava böyle yani bu vebaldir bu kul hakkıdır  hakkımı helal etmiyorum bunu yapanlara hakkımı helal etmiyorum”dedi.

Konuşmasının ardından kurum amirlerine söz veren Kaymakamımız, yürüttükleri çalışma ve hizmetlerle alakalı duyuru ve bilgilendirmelerin muhtarlara iletilmesini istedi.

İlgili kurum amirleri tarafından tek tek not edilen sorun, talep ve önerilerin çözüme kavuşturulması noktasında kendisi tarafından da takip edileceğini ifade eden Kaymakamımız, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com