Tosya Haberler

JANDARMA’DAN ÖRNEK PROJE ” BAĞ VE BAHÇE İLE UĞRAŞANLAR BU HABERE DİKKAT”..

JANDARMA’DAN ÖRNEK PROJE ” BAĞ VE BAHÇE İLE UĞRAŞANLAR BU HABERE DİKKAT”..
150 views Okundu
11 Mart 2021 - 16:36

Kastamonu il Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen yüksekten düşme olaylarının önlenmesi maksadıyla, 20 Ağustos 2020 tarihinde “”Yüksekten Düşme Olaylarını Önleme (Emniyet Kemeri) Projesi” başlatılmıştır.

Proje kapsamında; ağaçtan düşme olaylarına karşı alınacak tedbirler ve ekipmanlar konusunda vatandaşları bilgilendirici broşürler hazırlanarak dağıtımları yapılmış, cep telefonlarına bilgilendirme mesajları gönderilmiş, meyve yetiştiriciliği yapan vatandaşlara (485) adet emniyet kemeri ücretsiz olarak dağıtılmış, proje detayları ulusal basın yoluyla geniş kitlelere duyurulmuş, Türkiye’nin çeşitli illerinde haberi izleyen ve Kastamonu İl J.K.lığından emniyet kemeri talebinde bulunan vatandaşlara, emniyet kemeri temini konusunda yardımcı olunmuştur.

2019 yılında (64) ağaçtan düşme olayında (5) şahıs, 2020 yılında (58) ağaçtan düşme olayında (2) şahıs hayatını kaybetmiş olup, 2020 yılında proje kapsamında yapılan faaliyetler ve alınan önlemler neticesinde, bir önceki yıla göre olay sayılarında %9, hayatını kaybeden şahıs sayılarında ise %60 Azalış sağlanmıştır. 2021 yılında da projenin uygulanmasına devam edilecektir.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com