Tosya Haberler

GİYSİ VE GIDA BANKASI AÇILDI

GİYSİ VE GIDA BANKASI AÇILDI
240 views
12 Ekim 2015 - 19:36

giysi_ve_gida_bankasi_acildi_h5125

İlçemizde faaliyet gösteren TEYAT (Tosya Eğitim, Yardımlaşma ve Dostluk Derneği) tarafından kurulan ‘Giysi ve Gıda Bankası’ açıldı.
 
İlçemizde 4 yıldır muhtaç ailelere sıcak yemek yardımı yapan Tosya Eğitim, Yardımlaşma ve Dostluk Derneği (TEYAD) tarafından İçişleri Bakanlığına sunulan“Bir gün Siz de Muhtaç Olabilirsiniz –  Kimse Var mı?” Projesi sunulmuş ve Bakanlık tarafından kabul edilmişti.  Toplam bütçesi 88.540,00 TL olan projenin 53.160,00 TL’si bakanlık tarafından hibe olarak destekleniyor.  
Projenin onaylanmasının ardından çalışmalara başlayan dernek yöneticileri ilçemiz Fevzi Paşa Mahallesi Makarna Sokak’ta ‘Giysi ve Gıda Bankası’nı hizmete açtı.
 
Dün saat 13.00’te yapılan açılışa Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır, Belediye Başkan Vekili Fazıl Ateş, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, Tosya MYO Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim, protol üyeleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını Dernek Yöneticilerinden Mustafa Özipek yaptı. Dernek hakkında bilgi veren Özipek 4 yıldır kimsesiz ve yoksullara sıcak yemek verildiğini hatırlatarak hizmetin giysi olarak da devam etmesi için proje hazırladıklarını ve kabul edildiğini söyledi.
Mustafa Özipek şöyle konuştu;”projemiz gönüllülük esasına dayalı. Vatandaşlarımız kullanmadıkları giyecekleri getiriyor, burada gönüllüler tarafından yıkanıyor, kurutuluyor, ütüleniyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor. Buradan tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor”  
Açılan giysi ve gıda bankasının yoksul ve kimsesizlere hizmet etmesi ve ihtiyaç sahibi kimse kalmaması için İlçe Müftüsü Basri Bektaş tarafından dua edildi.
Yapılan duanın ardından açılış kurdelesini Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkan Vekili Fazıl Ateş, Tosya MYO Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız ve İlçe Müftüsü Basri Bektaş birlikte kesti.
 
Açılışın ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com