Tosya Haberler

ANKARA GAZİ ÜNV.’DEN GELEN MİSAFİRLER YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZE HAYRAN KALDILAR..

ANKARA GAZİ ÜNV.’DEN  GELEN MİSAFİRLER YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZE HAYRAN KALDILAR..
1.174 views Okundu
25 Ağustos 2019 - 23:01

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’ya gelişi Şapka Ve Kıyafet İnkilabının 94. Yılı kutlamaları Tosya’da devam ediyor.

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Anka Organizyon sahibi Mehpare Abacı Öncülüğünde TOSYA Belediyesi ve TOSGİAD ortak çalışması ile Ankara Gazi Üniversitenden bir çok öğretim görevlisi Prof. Doçen ve öğrencinin katılım sağladığı Tosya İlçesini tanıtım amaçlı düzenlenen etkinlikler oldukca dolu geçti.

Bugün saat 13.00 da  Tosya Kültür Merkezinde Tosya’lı kadınların Tosya yöresine ait  el hünerlerinin  yer aldığı sergi ile güne başlayan Gazi Üniversitesinden gelen misafirler burada sergilenen ürünleri tek tek incelerken özellikle Tosya Bindallısı ve Fesine hayran kaldılar.

Tosya Belediye Başkanı Volkan KAvaklıgil’in  İlçe dışında başka bir programı olması nedeni  ile düzenlenen etkinliklere kendisi adına refakat eden eşi Sevval Kavaklıgil  misafirler ile tek tek ilgilenerek Tosya İlçesinin tanıtımı adına yoğun bir mesai sarfetti. Tosya Kültür Merkezinden düzenlenen sergide  yapılan konuşmaların ardından  verilen kokteyl ile son bulurken Gazi Üniversitesinden gelen  misaifrlerin sergiden oldukca fazla alışveriş yapmaları memnuniyetle karşılandı.

 

 

 

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com