Tosya Haberler

FETÖ ‘DEN İHRAÇ EDİLEN 13 KİŞİ GÖREVİNE İADE EDİLDİ

FETÖ ‘DEN İHRAÇ EDİLEN 13 KİŞİ GÖREVİNE İADE EDİLDİ
414 views Okundu
13 Ocak 2018 - 11:39

Yeni kararname ile 13 kişi göreve iade edildi

Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan 262 kişi görevinden ihraç edilirken bin 823 kamu çalışanı ise göreve iade edildi. Kastamonu’da ise meslekten ihraç olmazken daha önce meslekten ihraç edilen 13 kişi ise görevlerine iade edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı KHK ile birlikte 1823 kişi göreve iade edildi. Göreve iade edilenler arasında Kastamonu’da 13 kişi bulunuyor. Göreve iade edilen isimlerin FETÖ terör örgütü ile herhangi bağlantısının olmadığı ortaya çıktı.

Göreve iade edilenler ise, Devrekani’de İmam Hatip olarak görev yapan Selim Köylü, Hanönü’nde İmam Hatip olarak görev yapan Yılmaz Ünal, İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapan Erdi Aydın, İl Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan Erhan Mumcu, Ali Eğlenceoğlu, İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Jandarma Astsubay Rıfat Çolak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli öğretmenler Elif Çiçek, Enver İyigören, Gülden Öztürk, Gülşen Gül ve Nurullah Dönmez ile İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli hemşire Nilay Topçu ile Sağlık Memuru Şengül Yıldırım görevlerine iade edildiler.

10 GÜN İÇİNDE GÖREVE BAŞLAMAYANLAR ‘ÇEKİLMİŞ’ SAYILACAK

Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren 10 gün içinde göreve başlamayanlar “çekilmiş” sayılacak. Bu kapsamda, göreve başlayanlara da kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları güne kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek.

Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacak. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilecek. Belirtilen maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülecek.

Kazım BOLAT   TRT

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com