Tosya Haberler

CUMHURİYETİMİZİN 96. YIL DÖNÜMÜ TOSYA’DA HEYECAN İLE KUTLANDI..

CUMHURİYETİMİZİN 96. YIL DÖNÜMÜ TOSYA’DA HEYECAN İLE KUTLANDI..
693 views Okundu
29 Ekim 2019 - 15:20

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tosya’da coşku ile kutlandı.

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Türkiye Cumhuriyetinin 96. yılı  büyük bir coşku ile kutlandı.

Bayram kutlamalarına Kaymakam Pişkin, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mehmet Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı Metin Kavaklıgil, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP İlçe Başkanı Dündar Özurgancı, İYİ Parti İlçe Başkan Vekili Mustafa Güvenç, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Torun, protokol üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saat 10:00 da gerçekleşmesi planlanan Cumhuriyet Bayramı programı Tosya Kaymakamı Pişkin’in 10:00 civarı protokolde yerinin alması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam  Pişkin ve beraberinde Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ile birlikte öğrencilerin ve törene katılan halkın bayramını kutladı. 

Okullar arasında yapılan şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardında anaokulu öğrencilerinin yaptığı gösteriler izleyicilerden büyük alkış aldı.

Halkoyunları ekibinin hazırladığı gösterilerin yapılmasından sonra jimnastik ekibinin gösterileri vatandaşlar tarafından beğeni ile izlenirken birbirinden zorlu hareketleri sergileyen minik jimnastikciler büyük alkış topladılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören geçişinin ardından çekilen  hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com