Tosya Haberler

BAŞKAN ŞAHİN ÖNCE TALEPLERİNİ SUNDU SONRA VALİ GÜNAYDIN’I TOSYA AHİ YARAN GECESİNE DAVET ETTİ

BAŞKAN ŞAHİN ÖNCE TALEPLERİNİ SUNDU SONRA VALİ GÜNAYDIN’I TOSYA AHİ YARAN GECESİNE DAVET ETTİ
284 views Okundu
20 Ocak 2016 - 23:57

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi ile birlikte Kastamonu’da bir dizi görüşmede bulundu. İlk olarak hazineye ait yaklaşık 60 bin metrekarelik arazinin marangoz esnaflarına küçük ölçekli sanayi alanı olarak tahsis edilmesi noktasında Kastamonu İl Özel İdaresi İmar Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde izlenecek yol haritası belirlendi.

Daha sonra Tosya imar uygulama alanı içindeki bazı adalarda yapılan imar revizyonu ile ilgili alınacak kurum görüşleri noktasında Devlet Su İşleri 23. Bölge müdürlüğü yetkilileri ile mutabakat sağlanarak ilgili evrakın Kastamonu Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü’ne gönderilmesi sağlanarak Kastamonu Valisi Şehmuz Günaydın ziyaret edildi. Tosya’daki kültürel alanların restoresi ve eğitim faaliyetleri ile Vali Günaydın’ın makamında görüş alışverişinde bulunan heyet Vali Günaydın’ı Tosya Ahi ve Yaran Derneği’nin programına davet etti.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili şube müdürlerini ziyaret eden heyet Tosya’da eğitim ve öğretim durumu, idarecilerin atanma şartları ve Tosya’daki eğitim sorunları ile ilgili konuları masaya yatırdı.

Geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatları doğrultusunda bakanlık tarafından gönderilen yetkililerle, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge ve Şube Müdürlüğü yetkilileri ile Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve diğer ilçe belediye başkanlarının katıldığı toplantıya katılım sağlandı. Sokak hayvanlarının durumu ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Kastamonu’nun bu konuda pilot bölge seçilerek bakanlığın bu noktada her türlü maddi ve manevi desteği vereceği belirtilirken buna bağlı olarak eylem planı üzerinde çalışıldı ve yol haritası belirlendi.

Buna bağlı olarak toplantıda bakanlık desteği ile Kastamonu sokak hayvanları bakım merkezinin genişletilmesi gerek sabit ve gerekse mobil kısırlaştırma ünitelerinin konulması Kastamonu merkezle beraber tüm ilçe ve köylerindeki sokak hayvanlarının toplanarak rehabilite edilmesi konusunda önemli kararlar alındı. Gerekli tedavi ve rehabilitenin ardından sağlıklı hayvanların tekrar doğal ortamına bırakılması için gerekli teknolojik ve fiziki donanımın hızla hazırlanması gerektiği ve bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışma başlatılması noktasında fikir birliğine varıldı.

DSC_8914 DSC_9055 DSC_9085

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com