Tosya Haberler

AMERİKA, TOSYA’LI BERBER MUSTAFA BOZAN’I ÇİLEDEN ÇIKARTTI ” AMERİKAN TIRAŞI YASAK” DEDİ…

AMERİKA, TOSYA’LI BERBER MUSTAFA BOZAN’I ÇİLEDEN ÇIKARTTI ” AMERİKAN TIRAŞI YASAK” DEDİ…
303 views
04 Kasım 2017 - 15:16

Kastamonu’nun Tosya  ilçesinde ABD ve Türkiye’nin karşılıklı vize restleşmesinin ardından berber Mustafa Bozan , tepki olarak iş yerinde Amerikan tıraşı yapmama kararı aldı.

Fazıl Boyner Caddesi  üzerinde berberlik yapan Mustafa Bozan , iki ülke arasındaki vize gerginliğinde ABD’yi protesto etmek amacıyla iş yerine “Bu iş yerinde Amerikan tıraşı yapılmamaktadır” yazısı astı. Yaklaşık 20 yıldır berberlik yapan Mustafa Bozan , ABD’ye tepkisini ortaya koymak için böyle bir karar aldığını söyledi. Mustafa Bozan , “Yaşanan vize krizinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için böyle bir karar aldım. İş yerimde Amerikan tıraşına son verdim. Diğer berberlerin de böyle karar almasını bekliyorum. Bir Türk olarak Amerikan tıraşını istemiyorum, protesto ediyorum. Bütün Türk milletinin Türk tıraşı olmasını istiyorum. Amerika’nın bize desteğini ve düşmanlığını protesto ediyorum. Bende berber olarak Amerikan tıraşı yapmıyorum” dedi.

Tıraş olan Tosya İHA muhabiri Sedat Ağacıkoğlu isimli müşteri ise “Berber  kardeşimizin  de dediği gibi biz Türk vatandaşıyız, Türkiye’de yaşıyoruz. Amerika’nın yaptığı çalışmalara hiçbir şekilde destek vermiyoruz. Türkler gibi hareket ederek Türk tıraşı oluyorum. Bütün vatandaşlarımızdan Amerikan tıraşı olmamaları konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Türk olmaktan da gurur duyuyorum” diye konuştu.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com