Tosya Haberler

ALMANLAR TÜRKİYE’NİN AFRİN HAREKATI NEDENİ İLE NATO’YA GİDİYOR..

ALMANLAR TÜRKİYE’NİN AFRİN HAREKATI NEDENİ İLE NATO’YA GİDİYOR..
285 views Okundu
25 Ocak 2018 - 11:13

Alman Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin dış politika sözcüsü Jürgen Hardt Türkiye’nin Afrin harekâtı nedeniyle NATO’nun harekete geçmesi gerektiğini söyledi. Hardt bir radyoya verdiği mülakatta, tek başına Almanya’nın baskısının yetmeyeceğini belirtti ve bütün NATO müttefiklerinin birlik hâlinde hareket etmelerini istedi.

Konunun NATO’nun en üst düzey karar alma organı olan Kuzey Atlantik Konseyi’nde ele alınması gerektiğini belirten Hristiyan Demokrat milletvekili, “terörizm ile mücadelede orantısızlık söz konusu olabileceğinden, harekâtın devletler hukukuna aykırı olabileceği kanaatine vardıklarını” söyledi.

Hardt kara harekâtına katılan araçlar arasında Alman savaş tanklarının da bulunduğuna dair haberlerle ilgili olarak ise “Türkiye’ye silah ihracatı konusunda yeni kararlar alınmadan önce gelişmelerin tam analizinin yapılıp, Türk hükümetinin yapacağı açıklamayı beklemenin daha doğru olacağını” söyledi. Hardt, “Normal olarak NATO’daki müttefiklerimizin desteklenip silahlandırılmasında eli açık davranıyoruz. Ama bu olayda Türkiye’nin terörizm ile mücadelede orantılılık ilkesine uyup uymadığı önemlidir” dedi

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com