Tosya Haberler

(YAKTIRMADIM) TOSYALI MURAT “KİTAPLAR YAKILMASIN OKUNSUN” DEDİ….

(YAKTIRMADIM)  TOSYALI MURAT “KİTAPLAR YAKILMASIN OKUNSUN” DEDİ….
450 views
15 Şubat 2018 - 19:07

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde ailesinin maddi durumu iyi olmayan Murat Sökük babasına yakılması için verilen kitapları tanesini 2 TL den satıyor.
Murat Sökük´e muhabirimizin mikrofonu uzatması üzerine ” Kitap satıyorum İsmim Murat Sökük Endüstri de okuyorum Mobilya Bölümündeyim okul ihtiyaçlarımı gidermek için kitap satıyorum aileme destek oluyorum. Eğer durumum iyi olsaydı Kaymakamımızın kitap bağış desteğine yardımcı olurdum . Babama okuldan vermişler yak diye bende yaktırmadım getirdim satıyorum. Okunması lazım okunmak için vardır kitaplar yakılmak için değil, bunlar için tonlarca ağaç kesiliyor eyvallah .Söyleyeceğim yakılmasın alınıp satılsın yada okunsun elden ele dağıtılsın yakılınca ağaçlar boşa gidiyor kesilen ağaçlar elektrik israf oluyor yada ne bileyim bilmiyom işte başka çarem yok dediğim gibi durumum iyi olsaydı Kaymakamın bağışına yardım ederdim bağışlardım kitapları.”
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin´in başlatmış olduğu kitap kampanyasından haberi olduğunu belirten Murat sözlerine ” Durumum iyi olmadığı için bunu yapamadım satmaya karar verdim başka çaremde kalmadı bu yüzden satıyorum ailemin ´de yardıma ihtiyacı var bende onlara yardım ediyorum “dedi.
Murat´tan Kitap alan bir bayan ise ” Ben karşıdaki bakkalım Şükran Bakkal dün akşamdan beri bu çocuğun burada soğukta kitap satarken görünce dayanamadım dün akşam biraz aldım birazda bugün aldım yani istemiyor dilenmiyor bu çocuk doğrudan ekmeğinin parasını kazanmaya çalışıyor çok da dürüst bir çocuk onun için kitabını almaya geldim tekrar 8 tane kitabını aldım “dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com