Tosya Haberler

UMUT FAKİRİN EKMEĞİ YERSEN TOSYALI!

UMUT FAKİRİN EKMEĞİ YERSEN TOSYALI!
720 views
08 Temmuz 2020 - 18:55

 

UMUT FAKİRİN EKMEĞİ YERSEN TOSYALI!

Sivil Toplum Kuruluşları temsil ettikleri misyonların sorunlarını çözmek, hemşerisi oldukları il veya ilçelerin ekonomik, kültürel ve sosyal yapısına destek olacak projeler üretmek, projeleri takip ederek sonuçlandırmak ve yaşam standardının yükselmesine olumlu katkılar sunmaktır.

Geçtiğimiz hafta Ankara’da faaliyet gösteren TOSYA DERNEĞİ  Tosya’ya bir gurup işadamıyla çıkarma yapmış, ilçemizin Bir kısım yazılı ve görsel basını da bu haberi vermişti. Haberi şöyle bir irdelediğimizde bu ziyaretin amacının Tosya’ya veya Tosyalıya yukarda saydığımız katkıları sunmak olmadığı düşüncesi oluştu bizde.

Programın başladığı, devam ettiği ve bittiği yere baktığımız da oldukça dar bir alanda gerçekleştiği, ilçemizde iş dünyasının temsilcileri olan başta Tosya TSO, TOGİAD ve Onlarca  fabrikanın üretim yaptığı OSB dururken ziyaretin sadece bir fabrikayı kapsaması düşündürücüydü.

TOSYA DERNEĞİ  ikinci kez aynı fabrikayı ziyaret ederek kimlere ne mesaj veriyor bunu hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz.

Yine programda siyasilerin ve seçilmiş temsilcilerinde olmaması başka bir soru işareti değil mi?

Ancak programa bakıldığında Tosya’dan bürokratlar dışında bir katılımın olmadığı, onlarında oraya bir talimatla getirildiği aşikar. Yani ziyaretin gerçek amacı ilçeye istihdam sağlayacak, yatırım yapacak iş insanları getirmekmi, birilerinin değirmenine su taşımakmı. 

TOSYA DERNEĞİ’in heyetinde kimler hangi iş insanları var? İsimleri nelerdir, hangi sektörde iştigal ediyorlar? Bunu haberde de fotoğraflarda da göremedik. Eğer ki bu ziyaret programında yukarda saydığımız iş adamlarını temsil edildiği yerlere gidilseydi oralarda “ilçeye verebilecekleri” sorulacaktı, TSO, TOGİAD, OSB ziyaretleri programa alınmadıysa bunun gerçek sebebinin heyette bu soruları cevaplayacak iş insanları olmadığı bu kuruluşlar programa dahil edilmedi. Ki heyetin derneğin yönetim kurulundan ve sayın eşlerinden oluştuğunu da yine fotoğraflardan görüyoruz.

Haberin içeriğinde verilen mesajlara baktığınızda son zamanlarda oldukça yıpranan birilerini ön plana çıkarmak ve arkasında kamuoyu desteği varmış gibi göstermekten öte bir şey değil. Bu mesajı doğrudan vermek yerine ilçedeki iş dünyasını da alet ederek , ilçenin umutlarını sömürmeyi tercih etmişlerdir.

Kusura bakma TOSYA DERNEĞİ  “deniz bitti, gemi karaya çoktan oturdu” Ya diğer STK lar gibi asli görevinize dönün, yada oynamayın ilçenin sinir uçlarıyla.

Tosyalılar ferasetli insanlardır, yoksa kimse bir şey demiyorsa nezaketinde demiyordur, zayıflığından değil.

 

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com