Tosya Haberler

https://www.youtube.com/watch?v=uYFlotZobRU&feature=youtu.be

 KASTAMONU (TRT) SERHAT AĞACIKOĞLU

Kastamonu´nun Tosya İlçesi Sevinç Ören köy halkı Suriye´nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik´e destek olmak için Bin İki yüz (1200) rakımlı yüksek tepeye 15m uzunluğunda direk dikerek göndere Türk Bayrağını çektiler.
İlçe merkezine 12km mesafede bulunan ve 2017 nüfus sayımına göre 92 kişinin yaşadığı Sevinç Ören köyü Türk ordusuna ve Suriye´nin Afrin bölgesinde harekata katılan askerlerimize destek olmak için köy sınırları içinde yer alan Bin 200 rakımlı tepeye İstiklal Marşı okuyarak Türk Bayrağı diktiler.
Köy Muhtarı Recep Genç ve köylüler elbirliği ile yaklaşık 15 m uzunluğundaki bayrak direğini yolu olmayan tepeye çıkarmak için üç gün mücadele ettiler. İmkansızlıklara rağmen yılmadan yaklaşık 350- 400 kg ağırlığındaki 15 m uzunluğundaki direği Köyün ve İlçenin en yüksek tepesine çıkardılar.
Köy halkı ve çevreden gelen vatandaşların el birliği ile 15 m uzunluğundaki bayrak direği dikilerek yere sabitlendi Daha sonra 1.200m rakımlı tepeden vatandaşların tek bir ağızdan okudukları İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi.
Bayrağın gönlere çekilmesinin ardından Köy imamı duası ile ellerini semaya açan vatandaşlar Türk Ordusu muzafferiyeti için ve Afrin´de şehit olan askerlerimiz ile gazilerimiz için dua ettiler.
Tören Sonrası Köy Muhtarı Recep Genç yaptığı açıklamada ” Sevinç Ören Köyü ve çevre köyler olarak Ordumuza ve Afrin´de mücadele eden askerlerimize destek olmak için dualarımın onlarla birlikte olduğunu göstermek için bunu yaptık. Bizlerde askerimize destek olmak için tüm köy halkı gönüllü olarak Afrin´e gitmek için hazır bir şekilde emir beklemekteyiz” dedi.
Daha sonra köy halkı da aynı şekilde duygularını dile getirerek askerlerimize destek mesajlarını gönderdiler.
Sevinç ören Köy halkı daha sonra 1200 m rakımlı tepede Göndere dikilen bayrağın altından “VATAN BÖLÜNMEZ ,ŞEHİTLER ÖLMEZ ” DİYEREK Afrin´e gitmek için gönüllü askerliğe hazır olduklarını haykırdılar.

https://www.youtube.com/watch?v=uYFlotZobRU&feature=youtu.be  KASTAMONU (TRT) SERHAT AĞACIKOĞLU Kastamonu´nun Tosya İlçesi Sevinç Ören köy halkı Suriye´nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik´e destek olmak için Bin İki yüz (1200) rakımlı yüksek tepeye 15m uzunluğunda direk dikerek göndere Türk Bayrağını çektiler. İlçe merkezine 12km mesafede bulunan ve 2017 nüfus sayımına göre 92 kişinin yaşadığı Sevinç Ören köyü […]

TOSYA´NIN EN YÜKSEK YERİNE BAYRAĞI DİKTİLER ” VATAN BÖLÜNMEZ ŞEHİTLER ÖLMEZ” DİYE HAYKIRDILAR..

917 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com