Tosya Haberler

TOSYA’DA KAYMAKAMLIK TARAFINDAN YENİLENEN ŞEHİTLİK DUALAR İLE ZİYARETÇİLERE AÇILDI…

TOSYA’DA KAYMAKAMLIK TARAFINDAN YENİLENEN ŞEHİTLİK DUALAR İLE ZİYARETÇİLERE AÇILDI…
478 views Okundu
05 Mayıs 2018 - 1:27

KASTAMONU (TRT) – SERHAT AĞACIKOĞLU

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Asri Mezarlık girişinde yer alan Şehitlikte  yenileme çalışmasının bitimi ile bugün Cuma namazı öncesi okunana mevliti şerif  ve dualar ile ziyaretçilere açıldı.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ilçede göreve geldiği ilk günden bu güne kadar ilçenin her sorunu ile yakından ilgilenerek çözüm aşamasında önemli çalışmalara imza attı.Son olarak Tosya Asr-i Mezarlıkta bulunan Şehitlikte bakım çalışmalarına başlandı. Özellikle Şehit mezarlıklarının tek tip olarak düzenlenmesi yönünde çalışmalar yaptı. Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin yapılan yeni  Şehitliğin ziyaretler için daha düzenli bir konuma getirildiğini ifade ederek

Şehitlerin, bu vatan için canlarını verdiğini söyleyen Kaymakam Pişkin, “Ben bu haliyle burada bir program yaparak, hem şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okuyalım, hem de sizlerle yüz yüze gelerek hasbıhal edelim diye düşündüm.” dedi.

Programda Kur’an-ı Kerim okunup, şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Programa, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com