Tosya Haberler

TOSYA’DA GİRİŞİMCİ BAYAN KOSGEB DESTEĞİ İLE KEBABÇI DÜKKANI İŞLETİYOR..

TOSYA’DA GİRİŞİMCİ BAYAN KOSGEB DESTEĞİ İLE KEBABÇI DÜKKANI İŞLETİYOR..
533 views
29 Kasım 2017 - 15:09

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde ikamet eden iki çocuk annesi Güldane Dalsız KOSGEP kredi ile kurduğu işyerinde Kastamonu İl Ve İlçelerinin ilk bayan kebapçısı oldu.
Yaklaşık iki yıl önce eşinin rahatsızlığı nedeni ile maddi ve manevi sıkıntılar yaşayan Güldane Dalsız düşüncesini ve hayallerini projelendirerek KOSGEP e başvurdu ve proje destek almaya hak kazandı.
KOSGEP girişimcilik kursunuz başarı ile bitirdikten sonra ilçede ilk bayan kebapçı olarak işyerini açarak aile bütçesine katkıda bulunmaya başladı.
Dürüm be Kebapçı dükkanında ocak başına geçen Güldane Dalsız ” Bayan girişimci olarak ilk önceleri benim için iş hayatı hayalden öteye gitmezdi eşim rahatsızlanınca evimde oturmanın bir fayda vermeyeceğini düşünerek hayallerimin ve ekmeğimin peşinden gitmeye karar verdim. Yaptığım araştırmalar araştırmalar sonunda KOSGEP girişimcilik kursuna katıldım . Projemi hayata geçirmek için KOSGEP yetkililerine açacağım işyeri hakkında bilgi verdim. İlk önce garip karşılansada daha sonra iş cesaretim sayesinde kredi başvurum kabul edildi.” dedi.
” Kebap lezzetini tavsiye ederim”
KOSGEP girişimcisi Güldane Dalsız ” belki de Türkiye´de ilk bayan kebapçı benim fakat şunu iddialı olarak söylerim Kebap´ın damak tadını birde Bayan Kebapçının elinden çıkan kebap çeşitleri ile tatmanızı tavsiye ediyorum. Ben bu işyerinde evimin geçimini sağlamaya çalışıyorum Allah Devletimize zeval vermesin KOSGEP yetkililerine çok teşekkür ediyorum ” dedi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com