Tosya Haberler

TOSYA NEDEN GERİ PLANDA ? NEDEN TOSYA’NIN BİR MİLLETVEKİLİ OLMAYIŞIMI ? PEKİ YA İDARECİLERİMİZ ..!

TOSYA NEDEN GERİ PLANDA ? NEDEN TOSYA’NIN BİR MİLLETVEKİLİ OLMAYIŞIMI ? PEKİ YA İDARECİLERİMİZ ..!
790 views Okundu
23 Kasım 2019 - 15:22

26. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili ve işadamı Murat Demir Milletvekilliği döneminde kendi girişimleri ile , Cide ilçesine bağlı Denizkonak köyüne kazandırdığı  Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen   Cide  Balıkçı Barınağında sona gelindiğini belirterek, yaz mevsiminde açılışını yapacaklarını kaydetti.

Kastamonu AK Parti eski Milletvekili Murat Demir geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında sıkca bahsettiği Balıkcı barınağının 11 milyonluk bir proje olduğunu vurgulayarak     kendi köyüne büyük bir yatırımı kazandırmış oldu.

Murat Demir’in köyüne kazandırmış olduğu 11 milyonluk Balıkcı Barınağı  ve gene Kastamonu’nun birçok ilçesinde  buna benzer yatırımlar devam ederken son yıllarda Tosya İlçesine yapılan yada yapılmayan birçok yatırımı akıllara getirdi.

Tosya’ya  iki defa ödeneği çıkartılan sonrda iptal edilen 2 milyonluk Trap sahasını

Tosya İlçesinin adeta elinden uçup giden bir Cezaevini  ve mevcut cezaevinin okul olarak muhtar tarafından talep edilmesine rağmen ihtiyaç yok cevabının verilmesini 

Tosya’da yıllrdır dillendirilen ama bir aşama kaydedilmeyen Fakülteyi 

Cumhurbaşkanı’mızın bile sözünü verdiği ve yıllardır seçim malzemesi olarak dillerden düşmeyen Tosya Kastamonu yolunu 

Taşköprü ovası komple arazi toplulastırma projesi yatırım programında, bizde 2 köyün  bile  projelendirilememesini 

2.3 milyar İnebolu yolu, Türkiye’nin en buyuk yol yatırımlarından biri olrak belirtilirken bizim Türkiye’nin en büyük kavşaklarından biri olarak gösterilen ama Tosya’yı D-100 Karayolundan kopran kavşaklarını 

Tosya İskilip yolu Kayseri ve Çorum’un direk otoban baglantısı olacaktı, yeni Merzifon  biz olacaktık derken Kırkdilim yolu daha 2017 de yeni tamamlanıp açılmasına rağmen, 2018 de tünelli olarak yeniden inşaat basladı sıfırdan ve Kayseri Çorum otoban baglantısı Osmancık oluşunu.

Tosya Kösen çayırı olarak bilinen piknik alanının  açıklanan onca projeye rağmen hala mevcut hali ile kalışını

Yıllardır akıbeti çözülemeyen otel yangını ile atıl kalan Tosya Dipsiz Göl mesire alanının Belediye’ye devri konuşulurken Tosya Kaymakamlığınca alınmasını  ve buranın akıbetinin halen açıklanmamasını

HATIRLATMAK İSTEDİK….

Elbetteki gerekçeler vardır  ama son yıllarda Tosya’ya  büyük proje olarak lanse edebileceğimiz ne gibi bir hizmet geldi yada Tosya ilçesinde idarecilerimizden tutun siyasetcilerimize kadarki burada çiçeği burnunda yeni Belediye başkanımız Volkan Kavaklıgil’i  borç batağında bir belediyeyi devir almasından ötürü ayrı tutarak  Tosya’ya büyük proje kazandırma derdinde çabasında olanlar Tosya İlçesine kazandırdıkları en büyük proje nedir diye sormayı görev edinip takdiri siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz .

Murat Demir Sosyal medya hesabındaki paylaşımından

“Sadece Denizci olan anlar!
Küçük’te olsa sığınacak bir liman arar.
İşte o liman bu liman..

DENİZKONAK-UĞURLU-ÇAMALTI Balıkçı Barınağı son saha Betonları ve çevre düzenlemeleri devam ediyor.
Ay sonu itibari ile kabulü yapılacak.
Kastamonu ili kamu yatırımları arasında yer alan bu Barınak 11 milyonluk bir projedir.
İnşallah Bahar ayında resmî açılışı yapılacaktır.
Proje tamamlandığında üst yapı olarak, Balıkçı Kulübeleri, soğuk hava deposu, kapalı angar gibi çalışmalarımız olacaktır.

Tekrar bu proje’nin Başlangıç tarihi 7 Şubat 2011 ilk toplantımız, sonra süreç içinde
Taslak projelerde İshak ASLAN abimiz ve Harita Mühendisi arkadaşımız Kenan ÇİÇEK, Rahmetli Necati ASLAN amcamız, Mecit ÇETİNKAYA abimiz, Dönemin Ulaştırma Bakanımız Sn Binali YILDIRIM dosya ulaştırmamız 16 Ekim 2011, Yatırıma alınması için verdikleri talimatla gerekli çalışmaların başlaması Mart 2012 yılı ve ciddî emek sarfedildi.
Bu süre içinde projenin onayı, yeni projeler ve bölgede yapılan çalışmalar hikayesi oldukça uzun bazen umutların kesildiği zamanlar kurulan hayaller vs şükürki bu günlere geldik.

Bu projenin hayalini kurup göremeden ebediyete intikal eden büyüklerimizi rahmetle anıyoruz.
Tüm köyümüzde rahmeti rahmana kavuşan köylülerimiz için allahtan rahmet diliyoruz.
Mekanları cennet olsun.

Fotoğraflar Murat Demir’in sosyal medya hesabından alınmıştır

 

 

 

 

 

 

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com