Tosya Haberler

TOSYA KAYMAKAMI DENİZ PİŞKİN “OKUYAN TOSYA HAYALİM VAR KIRAATHANELER OKUYARAK ÖZÜNE DÖNECEK”..

295 views
18 Nisan 2017 - 20:17
TOSYA KAYMAKAMI DENİZ PİŞKİN “OKUYAN TOSYA HAYALİM VAR  KIRAATHANELER OKUYARAK ÖZÜNE DÖNECEK”..

Kastamonu´nun Tosya İlçesi Kaymakamı Deniz Pişkin´in ´Kütüphanesiz okul , Kitapsız Öğrenci Kalmasın´ isimli kitap okuma projesine start verilmesinin ardından ´Okuyan Tosya Hayalim Var´ sloganıyla her sabah bir okulu ziyaret ederek ilk ders saatinde öğrencilerle birlikte kitap okumaya devam ediyor. Sabah evinden hareket eden Kaymakam Pişkin Yol boyunca aracında kitap okurken daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu , Garnizon Komutanı Özgün Yapağı ve İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder ile birlikte Tosya Fevzi Paşa İlköğretim Okulunu ziyaret ederek ilk ders saatinde öğrenciler ile birlikte kitap okudular.
Kaymakam Deniz Pişkin yaptığı açıklamada’ Okullarımızın tamamında bu tür uygulamalar var, Biz her sabah bir okulumuza gidip öğrencilerimiz ile birlikte kitap okuyoruz, ama biz yokken’ de okullarımız bu uygulamayı sürdürüyor’ lar. Özellikle haftanın belirli günlerinde’ de veli saati okuma uygulamalarımız var öğrencilerin velileri ile birlikte sınıf içerisinde okuma etkinlikleri oluyor. Bununla’ da yetinmeyip ara ara okuma alışkanlığının pekiştirilmesi adına bu tür etkinliklerimizi eve de taşıyoruz. İlçede başlatmış olduğumuz Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci kalmasın kampanyası sadece materyal ve donanın anlamında birtakım eksiklerin tamamlanması değil, Okuma alışkanlığı nında hem İlçede hem öğrenciler arasında yerleşmesi açısından önemli bir kampanya. Tüm okullarımız bu anlamda Emniyet müdürlüğümüz Bütün teşkilatlarımız kampanyaya hep birlikte destek veriyoruz büyütüyoruz, çok’ da güzel gidiyor. İnşallah birde belki bugün belki yarın kahvehaneye gidip orda kitap okuma etkinliği yapacağız Kahvehaneler özünde Kırahathaneler dir onları tekrar özüne çevirmek için kitap kampanyasının hayırlı olacağını düşünüyorum.
Çocuklar yarın Tosya’nın okuyan nesli olacaklar, Bugünün çocukları yarın Tosya’nın yetişkinleri Tosya’nın esnafı zıraatcisi üreticisi memuru bürokratı olacaklar ve Okuyan Tosya Hayalim belki bizden yıllar sonra vücut bulacak .Bu çocuklar arasında bizi iyilikle güzellikle yaad edenler olursa biz bundan büyük mutluluk duyacağız.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com