Tosya Haberler

TOKİ’NİN İNDİRİM KAMPANYASI 22 MART 2022 TARİHİNDE BAŞLIYOR.

TOKİ’NİN  İNDİRİM KAMPANYASI 22 MART 2022 TARİHİNDE BAŞLIYOR.
YUSUF PEKSU TÜM YAZILARI
525 views Okundu
23 Mart 2022 - 12:27

Dar gelirli vatandaşları düşük bütçeli taksitler ile ev sahibi yapan, Çevre, Şehircilik ve İklim Dairesi Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), indirim kampanyası başlatıyor. TOKİ geçtiğimiz yıllarda da belirli oranlarda indirim kampanyası yapmıştı.

Borcunu peşin ödeyip (erken kapatma) tapusunu hemen almak isteyen KONUT VE İŞYERİ  alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 22 Martta başlıyor.

Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen KONUT VE İŞYERİ  alıcılarına %22, ARSA alıcılarına ise %10 indirim uygulanacak.

KONUT VE İŞYERİ alıcılarına uygulanacak %22 indirimden, borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar  borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde  %22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan faydalanmak isteyen KONUT VE İŞYERİ  alıcıları,  22 Mart ile  19 Nisan 2022 tarihleri arasında ilgili bankaya başvurabilecekler.

Bu tarih sonrası yapılacak borç kapamalarında, %22 indirim oranından yararlanmak söz konusu olmayacak.

TOKİ, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen ve ödemeleri devam eden  ARSA satışları içinde %10 oranında indirim yapacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını 22 Mart ile 14 Nisan 2022 tarihleri arasında ilgili bankalara yapacaklar.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri 2021 yılı Eylül ayının 30’ncu gününe kadar başlamış olan ARSA alıcıları faydalanabilecek.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapamalarında %10 indirim oranından yararlanmak söz konusu olmayacak.

 

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI:

Alıcıların kampanya başvuru tarihi itibariyle, TOKİ’ye ödemekle yükümlü aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borçları olmamaları gerekiyor.

Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 sonu itibariyle başlamış olan KONUT VE İŞYERİ alıcıları yararlanabilecek. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan KONUT, İŞYERİ ve ARSA alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Ödemelerini Ziraat Bankası’na yapan ARSA alıcıları  doğrudan bankaya başvuruda bulunup borçlarını kapatabilecekler.

Ödemelerini Vakıflar Bankası’na yapan ARSA alıcıları kapatmaya esas borç bakiyelerini idareden(TOKİ) öğrenebileceklerdir.

Kampanyadan faydalanmak isteyen KONUT VE İŞYERİ alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan (T.VAKIFLAR BANKASI- T.C. ZİRAAT BANKASI) konut kredisi kullanabileceklerdir.

 

ANKET

Websitemizden memnun musunuz?

  • Evet (100%, 2 Oy)
  • Hayır (0%, 0 Oy)

Toplam oy veren: 2

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com