Tosya Haberler

ÖRNEK MUHTAR MUZAFFER ACAR’DAN “TOSYA’DA BİR İLK”

ÖRNEK MUHTAR MUZAFFER ACAR’DAN  “TOSYA’DA BİR İLK”
874 views Okundu
13 Ocak 2020 - 20:15

 

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde bir ilk.

 2040 seçmenin bulunduğu ve 463 oy alarak en yakın rakibine 130 oy fark ile 31 Mart Yerel seçimlerinde    Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığını kazanan  Muzaffer Acar,  muhtarlık döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında  bilgilendirme ve istişare  toplantısı düzenledi.

Tosya Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen Cumhuriyet Mahallesi istişare toplantısı , saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından başladı.

İstişare toplantısında Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Muzaffer Acar, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, Cenab-ı Allah’ın takdiri ve vatandaşların teveccühü ile ekip arkadaşlarımla beraber göreve geldiklerini söyleyerek azaları ve mahalle sakinleri ile birlrikte  seçimden bu yana geçtiğimiz yaklaşık 10 ay gibi  bir süre içerisinden ellerinden gelen gayret ile çalıştıklarını ve önemli yollar kat ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine hitaben  10 aylık süre zarfında  yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında slayt gösterimi ile birlikte bilgi verdi.

Muzaffer Acar konuşmasında ”  Söz verdiğimiz hizmetlerden biri olan, mahalleliler arasında bir SMS sistemi kurduk bu sayede cenazelerimizi düğünlerimizi hiç bir üvret talep etmeden mahalle sakinlerimizle paylaşabiliyoruz .

İkinci sözümüz olan Mahallemizdeki  bulunan keşkek fırınlarımızın noksanlıklarını giderip veya hiç olmayan  sokaklarımızda yerlerini sizlerle tespit ederek, yeni fırınlar inşa ettik.

Mahallemiz sınırları içerisinde yer alan parklarla alakalı resmi başvurularımızı yaparak , Şehit Üst teğmen İsmail Şalcı olarak ve  gene memleketimizin evladı ruhları şaad olsun mekanları Cennet olsun   bir diğer parkımıza Şehit  Hava Pilot Teğmen Yavuz Eracar olarak  meclis kararı ile verdik resmi kararlarıda muhtarlığımızda dosya altına aldık.

Mahalledeki yol çalışmaları ve elektirik direkleri sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturarak  yolları olmayan yerlerimizde ise Tosya Belediye Başkanımızın ve ekibinin desteği ile yeni yolları kullanıma açtık. 

Beleyiyemiz ile birlikte harfiyet atığı olan yerleri temizledik ve tel örgü ile koruma altına aldık.

Bir önceki dönemden bize ne bir telefon nede bir ihtiyaç sahibine dair liste eleimize verilmedi aldığımız bir kuru mühür, bunu eleştirmek için söylemiyorum bilin diye söylüyorum. Geçen sene fon’dan Ramazan ayında gıda yardımı olarak yardım alamadık sağolsun durumu iyi olan arkadaşlardan rica ettik bu noktada sağolsun mahhale sakinlerimiz çok yardımcı oldular bize ulaşan ulaşamayan herkese yardım götürmeye çalıştık.

Zabıta ekipleri ile beraber hurdalığın ordan evlerin oraya doğru hurdalar vardı onları kaldırın dedik  vatandaş onları kaldırdıRasim hocam ile  Muzaffer amcamın bağının üstüne, Bunun ben çevreye olan zararını geçtüm sağlığa olan zararı var arkadaşlar bununlada kalmıyor daha burada araç lastiği yakılıyor.  Başkanımıza konuyu ilettik sağolsun kendisi bizzat geldi  toplatabildiğimiz kadarını toplattık tekrar konulmaması için cezai müeyide uyguluyoruz fakat vayandaş On  binlira cezayı ödüyor 4 tane adam tutup Bin liraya bu atıkları kaldırmıyor. ” dedi

Muhtar Muzaffer Acar mahalle sakinlerinin sokak hayvanları için çöp kontenyırlerının yanına yemek konulmamasını rica ederek gereken özenin gösterilmesini  mahalle sakinlerinden rica ederek konuşmasını sonlandırdı.

soru cevap ve önerilerden sonra  1. düzenlenen Cumhuriyet Mahallesi istişare toplantısı  çekilen hatıra fotoğraflının ardından sona erdi.

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com