Tosya Haberler

“OKUYAN BİR TOSYA VAR ” TOSYA KAYMAKAMININ HAYALİ GERÇEK OLDU

363 views
16 Kasım 2017 - 17:41
“OKUYAN BİR TOSYA VAR ”    TOSYA KAYMAKAMININ HAYALİ GERÇEK OLDU

https://www.youtube.com/watch?v=B-hD3RctZYQ

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Kaymakam Deniz Pişkin tarafından ´ Okuyan Tosya Hayalim Var ´ sloganıyla başlatılan kitap okuma kampanyası her kesimden destek görmüş başladığı günden itibaren farklı gün ve kurumlarda kitap okuma etkinliği düzenlenmişti. Okuma yelpazesini genişleten Kaymakam Deniz Pişkin kampanya kapsamında bugün saat 11:00 da ilçe merkezinde binlerce vatandaşın katılımı ile okuma etkinliği düzenledi.
Binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte Kaymakam Deniz Pişkin etkinlik öncesi halka hitaben bir konuşma yaptı. Kaymakam Deniz Pişkin ”
Bugün Tosya tarihi günlerinden birini yaşıyor, Mart ayı itibari ile başlatmış olduğumuz bir kampanya var. Bu Kampanyanın adı Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci Kalmasın kampanyasıydı ve amacımız kütüphanesi bulunmayan 16 okulumuza kütüphane kazandırmaktı. Bu anlamda başlatmış olduğumuz yardım kampanyası özellikle siz Tosyalı kardeşlerim nezdinde büyük bir itibar gördü ve ulusal basında yayınlanmasından sonra Türkiye´nin dört bir yanından destek geldi buradan bu vesile ile bu kampanyaya destek olan herkese teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum. Bu kampanyanın ilk meyvesini şehit Murat Çökmez İlk Okulunda aldık.
Bununla birlikte tabi şununda farkında olmamız gerekiyor Tek Başına Kütüphane Tek Başına Kitap bir anlam ifade etmiyor Kütüphaneler ve kitaplar okurlarıyla buluşunca öğrencilerle buluşunca kitap severlerin elinde olunca gözleriyle buluşunca anlam kazanıyor. Haliyle bununla paralel bir şekilde bu kampanya ile birlikte başlattığımız OKUYAN BİR TOSYA HAYALİM VAR sloganıyla başlattığımız okuma kampanyası var.
Şimdi Okuyan Bir Tosya Hayalim Var sloganının şahsımın başlatmış olduğu bu kampanyayı bir hayal olmaktan çıkartıp gerçekliğe kavuşturmak adına buradaki varlığınıza sonsuz teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum, bu öyle anlaşılıyor´ki okuyan bir Tosya hayali bir kampanya hayali bir kaymakamın hayali değil topyekün bir ilçenin topyekün bir Tosya´nın hayali olmuş hepinize teşekkür ederim hepinize şükranlarımı sunuyorum.
Bugün her kesimden insanlar var topyekün Tosya burada bu şunu gösteriyor aslında bunların her biri bir elin parmakları gibi ama icap ettiğinde sırası geldiğinde bu parmaklar bir yumruk gibi kenetlenip biz buradayız diyebiliyor ve varlığını ortaya koyabiliyor tıpkı 15 Temmuz gecesinde yaptığınız gibi.” dedi
Yarım saat süren okuma etkinliği güzel görüntülere sahne oldu.
Ekinlik bitiminde meydanın bu hale gelmesinde ses sitemi ve oturma düzeninin kurulmasındaki katkılarından dolayı Başkanı Kazım Şahin verdiği desteğe gene Basın mensuplarına Ulusal basında ve yerel medyada verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
Etkinlik bitiminde TRT muhabiri Serhat Ağacıkoğlu´nun katılımın yüksek olduğu etkinliği değerlendirmesi için uzattığı mikrofana konuşan Kaymakam Deniz Pişkin ” Açıkçası çok memnun oldum bugün,çünkü toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenen bir kampanya olması bu etkinliğin sürdürebilmesi filizlenmesi kalıcı olması anlamında çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu manada Tosya kendine yakışanı yaptı Tosya çalışmayı ibadet sayan Alimler şehridir, Bu anlamda da duyarlılığını gene ortaya koydu.Toplumun tüm kesimleri esnafından memuruna kadar öğrencisinden iş adamına kadar herkes bu güzel havada içimizi ısıtan güneş ile birlikte kafamızı ısıtan kitaplarımızı okuduk çok memnun oldum mutlu oldum .Bunun sadece Okuyan bir Tosya hayalini benim hayalim olmasından öte ilçenin hayali topyekin Tosya hayali olduğunu göstermesi beni çok mutlu etti bütün katılımcılara bütün kardeşlerime Tosyalı hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.
ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com