Tosya Haberler

KİTAPLAR YAKILMASIN DİYEREK FENOMEN OLAN MURAT´A KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN SÖZÜNÜ TUTTU..

335 views
02 Mart 2018 - 11:06
KİTAPLAR YAKILMASIN DİYEREK FENOMEN OLAN MURAT´A KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN SÖZÜNÜ TUTTU..

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde geçtiğimiz günlerde cadde üstünde kaldırım da hikaye kitabı satarken TRT muhabiri Serhat Ağacıkoğlu´nun dikkatini çeken Murat Sökük muhabirimize Kitapların yakılması için babasına verildiğini ama kendisinin Kitaplar okunmak için yakılmak için değil düşüncesi ile kitapları sattığını bu şekilde ´de kendisinin okul ihtiyaçlarını gidermek hem de ailesine destek olmak düşüncesinde olduğunu belirtmiş ti.
Muhabirimizin yapmış olduğu haber ve You Tube de yayınlanan videosundan sonra Ülke genelinden yüzlerce vatandaş Tosya Kaymakamını, Murat´ın Okul müdürünü ve muhabirimizi telefon ile arayarak Murat´a destek olmak istediklerini belirtirken ,Gene Avrupa´danda Murat için kampanyalar ve bu bağlamda geceler düzenlenmeye başlandı.Birçok sanatçının yardım etmek istediği Murat´a en son Galatasaray Spor Kulübünden destek gelirken aynı zamanda Murat´a Spor Bakanlığımız´da hem Murat´a hemde Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin´in başlatmış olduğu “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” ve “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” kampanyasına destek geldi.
Geçtiğimiz günlerde TRT muhabirimiz Serhat Ağacıkoğlu Murat ile birlikte Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin´i makamında ziyaret etmiş bu ziyaret´de Kaymakam Deniz Pişkin Murat´a laptop hediye edeceğinin müjdesini vererek en kısa zamanda evinde ziyaret etmek istediğini belirtmişti.
Dün Kaymakam Deniz Pişkin Murat Sökük ve ailesini evinde ziyaret ederek hem kitap hemde söz vermiş olduğu laptop´u Murat´a hediye ederek Murat ile Kısa bir sohbet de bulundu.
Kaymakam Deniz Pişkin Ziyaret sonrasında TRT Muhabirimiz Serhat Ağacıkoğlu´na yaptığı açıklama´da ” Beni ziyaret ettiğinde ödevlerini araştırabileceği derslerini yapabileceği bir bilgisayara ihtiyacı olduğunu söylemişti bugün o bilgisayarı kendisine hediye etmeye geldim hemde ev ortamını görmek istedim ayrıca gelirken de ona yeni kitaplar getirdim okumayı sevdiği için yeni kitaplardan getirdim. Hatta kitaplara olan sevgisini hemde bu iyi niyetini ikam ettirmesi adına Murat´a sokak ortasında yada açık ortamda değilde daha korunaklı bir ortamda eski kitapları satabileceği bir yer temin etçem orada oturacak kira falan olmayacak Murat sadece kitap satacak hem bu arada orada beklerken kitapta okuyacak hemde aile bütçesine katkıda bulunmaya devam edecek
Bu duyarlılığa siz sebep oldunuz öncelikle teşekkür ediyorum ben sizi bile bu anlamda çok olumsuzlayan yorumlar okudum ve üzüldüm nitekim aynı şey bizim içinde geçerli Kaymakamlığımız tarafından takip edilen Murat´a yardım konusu bazı insanlarımız tarafından ne yazık ki çok yanlış anlaşılıyor ve yorumlanıyor. Özellikle bu yardımların sağlıklı bir şekilde Murat´a ulaştırılıp ulaştıramayacağı konusunda şüphe duyan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum içleri rahat olsun Biz herhangi bir STK değiliz sivil toplum kuruluşu değiliz dernek değiliz vakıf değiliz meslek odası değiliz biz doğrudan Devletin Resmi bir kurumuyuz Devletin temsil edildiği bir kurumuz Tosya´da Tosya Kaymakamlığı aracılığı ile yapılacak her türlü yardımın adresine birebir ulaşacağına yerine bulacağına herkesin inanması ve güvenmesi gerekir. Bu vesile ile hem Kitap kampanyamızdan haberi olduğu için bizlere dönen kampanyaya´da yardımcı olmak isteyen insanlara hemde Murat´ın aile sinede yardımcı olan bütün duyarlı insanlara hayırseverlere teşekkür ediyorum .Sizi´de bu güzel olaya vesile olmanızdan dolayı kutluyorum” dedi.
Murat Sökük ise Kaymakam Deniz Pişkin´in ziyareti ve hediyesi için “Sağolsun bundan sonra ödevlerimi rahat bir şekilde yapabileceğime eminim,inşallah yazında onunda dediği gibi Kaymakam beyimizin kitap satacağım satmaya devam edeceğim bu ölesiye kadar yada engelleyemiyecek kimse bu böyle devam edecek bunu söylemek istiyorum önceden ,size´de teşekkür ediyorum bu haberi yaptığınız için bu olaya dahil olduğunuz için el attığınız için hepinizin hakkı geçti emeği var ve bunun için teşekkür ediyorum . Umarım inşallah vesile olur hepimize mutlu yıllar diliyorum”dedi.
Kaymakam deniz Pişkin ” Birşey daha burada aslında Murat aynı zamanda özel eğitim sınıfı öğrencisi bir anlamda burada farkı mesaj daha var bence, Bizim bu anlamda özel eğitim gerektiren kişilere karşı toplumsal anlamda borçlu olduğumuz şeyler var onları kazanmak gibi onların rehabilitasyona uğraması gibi bence belki çok daha Murat´ça yaşça ilerde olan farklı meslek guruplarında olan insanların Muratın taşıdığı duyarlılığı taşımıyor. Bu anlamda özel eğitim deyipte özel eğitim sınıflarının yada öğrencilerinin sorunlarına duyarsız kalmama noktasında da bir çağruı olduğunu düşünüyorum ben. Bir niyetim daha var Murat´daki konuşma bozukluğunun belli bir profosyenel yardım sonrası kalkabileceğini düşünüyorum bu anlamda işin uzamanı kişilerden kurumlardan destek alacağız ben yardımcı olacağım Murat gidecek oralarda gerekli tedavileri dersleri alacak ve konuşmasını düzeltecek”.dedi.
Yardım eden hayırseverler için ise Murat Sökük ” Sağolsunlar yardım yani sağolsunlar yani hani derlerya ekmeğinin parasında peşinde derlerya aynı öyle oldu bizimki hesapta gerçek tende öyle oldu yani.” dedi.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com