Tosya Haberler

KASTAMONU VALİSİ AVNİ ÇAKIR “TOSYA’NIN İHTİYACI VAR İSE SURATLE GİDERİRİZ”…!

KASTAMONU VALİSİ AVNİ ÇAKIR “TOSYA’NIN İHTİYACI VAR İSE SURATLE GİDERİRİZ”…!
576 views Okundu
30 Eylül 2021 - 17:28

Dün Kastamonu Tosya D-100 Karayolu Huzur Tesisleri mevkinde trafik kazası gerçekleşmiş  kazada iki kişi yaralanmıştı Tosya’da bulunun Ambulansların her birisi bir yerde olmasından ötürü yaralılar için ambulans Çorum ilçesi Kargı’dan talep edilmiş ve hem Kaargıdan gelen ambulans hemde Tosya Devlet hastanesinden gelen ambulan yakalşık 25 dakika sonra kaza yerine gelmişlerdi.

Her zaman olduğu gibi Tosyamızın ihtiyaçlarını sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulmak maksadı ile bu durumu www.tosyahaberler.com olarak haberleştirmiş Tosya ilçemizdeki Ambulans yetersizliğine vurgu yapmıştık. Bugün bir takım ziyaretler kapsamında ilçemize teşrif eden Kastamonu Valimiz sayın Avni Çakır’ a Tosya ilçemizdeki ambulans yetersizliğinden bahsetmemiz üzerine Vali Avni Çakır kameralarımıza şu açıklamalarda bulundu ” Kesinlikle Ambulans takviyesi yapılabilir bu konuda bizim yani Devlet olarakda en iddialı konulardan birisi sağlık hizmetleri arkadaşlar, bu anlamda biz hem hastanemizin fizki şartları hemde ambulanslarımız bu konuda hem saıyal anlamda hemde donanım anlamında bu konuda açıkcası  en az mağduriyet şikayet duyduğumuz alanlardan bir tanesi bu alanda . Bu konuyla alakalıda  ben bu konuyu şimdi sizden duydum şimdi dönünce sağlık müdürlüğündeki müdürlerimizle arkadaşlarımızla istişare edip bu konuda araç ihtiyacı var ise en kısa sürede araç teslimi konusunda cevap veririz. Bazende aslında sayısal anlamda 5 ambulansta olsa beşideolay yerindede olabilir farklı noktalarda  aynı sıkıntı yaşanabilir bu acaba  hepsinin görevde olduğu anamı denk geldi ona bakarız  biz bu araç gereçleri hem ilçenin bulunduğu corafi konum kara yolu ağundaki hareketlilik hemde nüfus ve yerleşim kriterlerine göre o anlamda biz bu konuda Tosya’da böyle bir ihtiyaç varsada süratle gideririz”dedi.

Kastamonu Tosya D-100 Karayolu Huzur Tesisleri mevkinde İstanbul istikametinden Samsun istikametine gitmekte olan araç sürücünün kontrol hakimiyetini kaybetmesi üzerine park halinde bulunan Tıra çarparak kaza yaptı.

L.Sarıkaya’nın direksiyon başında olduğu kazada sürücü yara almadan  kurtulurken  araç içerisinde bulunan eşi A. Sarıkaya ve kardeşi L.Sarıka yaralandı. 

Kazada olay yerinde görevlilerden birisinin Tosya’da Ambulans kalmamış Kargıdan gelecekmiş sözü şaşkınlık yaratırken Tosya Devlet Hastanesine ait Ambulans olaydan yaklaşık 25 dakika sonra geldi.

Olay yerine ambulansın geç gelmesinden dolayı yaralılara ilk yardımı çevredeki vatandaşlar yaptı  Huzur Tesislerinde çalışmakta olan Ayşegül isimli vatandaşın ilk yardım bilgisi ve yaralılara müdahalesi vatandaşların takdirini kazandı.

Yaralılar olay yerine gelen Ambulanslarca tedavileri yapılmak üzere Tosya Devlet Hastanesine Kaldırıldı.Kaza ile ilgili Güvenlik güçleri soruşturma başlattı.

 

 

 

 

ANKET

Websitemizden memnun musunuz?

  • Evet (100%, 2 Oy)
  • Hayır (0%, 0 Oy)

Toplam oy veren: 2

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com