Tosya Haberler

Tosya Ahi Yaren Dostları Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından tertip edilen Geleneksel Tosya Ahi Yaren Ocağı 23 Aralık 2017 tarihinde Kastamonu Üniversitesinde yandı.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr Seyit Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, akademik ve idari personelimiz ile davetliler katıldı.

Programı, Rektörümüz Prof. Dr Seyit Aydın’ın yaktığı yaren meclisi, yaren ağası ve misafirlerin selamlama töreni ile başladı. Baş ağası Fatih Lepeci tarafından misafirlere Yaren ve Yarenlik hakkında bilgi verildi. Orta oyunları ve folklor gösterileri ile devam eden programda davetlilerin de katıldığı oyunlarda Yarenlik kültürü tanıtıldı.

Programın ardından konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Yaren ağalarımıza ve yarenlerimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah programımızı gelenek haline getireceğiz.” dedi.

Program sonunda Tosya Ahi Yaren Derneği Başkanı Ferhat Minareci tarafından kendi el yapımı olan osmanlı kılıcı  Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a hediye takdim edildi.

 

Tosya Ahi Yaren Dostları Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından tertip edilen Geleneksel Tosya Ahi Yaren Ocağı 23 Aralık 2017 tarihinde Kastamonu Üniversitesinde yandı. Programa, Rektörümüz Prof. Dr Seyit Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, akademik ve idari personelimiz ile davetliler katıldı. Programı, Rektörümüz Prof. Dr Seyit Aydın’ın yaktığı yaren meclisi, […]

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİNDE REKTÖR PROF. Dr SEYİT AYDIN TARAFINDAN YAKILAN YAREN OCAĞI MİSAFİRLERİ MEST ETTİ..

631 views

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com