Tosya Haberler

BİR MÜJDEDE SİZLERE ÖĞRENCİLER “SOSYAL BELEDİYECİLİKTE TOSYA DERS KONUSU OLMAYA ADAY”.

BİR MÜJDEDE SİZLERE ÖĞRENCİLER  “SOSYAL BELEDİYECİLİKTE TOSYA DERS KONUSU OLMAYA ADAY”.
585 views Okundu
30 Temmuz 2019 - 23:50

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in başkan yardımcısı Mustafa Mola ile birlikte makam odasında düzenlediği toplantıya basın mensupları katıldı.

Konuşmasına 4 aylık süreyi değerlendirerek başlayan Başkan Kavaklıgil; “Malumunuz 4 aylık bir süre zarfının içerisindeyiz. Elimizden geldiği kadar özverili bir şekilde çalışma ve mesai harcama söz konusu gerekeni yaptığımıza inanıyorum. Belediyecilik anlayışı içerinde belediyeciliğin gerektirdiği çalışmaları yapmanız gerekiyor. 4 aylık süre içinde birçok problem ve sorunlarla karşı karşıyayız.

Bizim seçimden önce halkımıza verdiğimiz sözümüz vardı, Tosya Belediye Başkanlığı şeffaf bir belediye başkanlığı olarak yönetilecek. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin her vatandaşımıza aynı mesafede olacağız diye seçimden önce söz vermiştik.

Bugün Tosya Belediye Başkanlığı çatışı altına gelen herkesle ilgileniliyor, kimse ben belediyeye gidip de görüşemedim diyemez. Vatandaşımızın sorun ve sıkıntılarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil çalışmaları başlıklar halinde şöyle sıraladı; Sosyal Belediyecilik Belediye hizmetleri içinde sadece alt yapı üst yapı çalışmaları yok. Bunun içinde sosyal hayatında olması gerektiğini defalarca vurguladık. Göreve geldiğimiz günden itibaren sahada uygulamaya başladık. Bu nasıl uygulama? İlk önümüzde Ramazan vardı. Ramazan etkinlikleri yaptık. Ramazan etkinliklerindeki sebep, milli ve manevi değerlerimizi kaybetmememiz. Biz öyle bir gençlik yetiştirmeliyiz ki milli ve manevi değerleri bilen ve sahip bir gençlik. Sosyal belediyeciliğe Ramazan etkinlikleri ile başlamış olduk. Bunların akabinde yaz tatili nedeniyle yaz Kur’an Kursları başladı. Çocuklarımızı teşvik etmek amacıyla dondurma etkinlikleri düzenledik. Çünkü yaz kursları çocuklarımız için önemli.

Çocuklarımız manevi değerlerini bu kurslarda öğreniyor, sonraki zamanlarda farklı işleri oluyor zaman olmuyor. Çocuklarımızı teşvik için dondurma etkinliği düzenledik, kurslara katılan çocuklarımıza dondurma ikram ettik ve bu etkinliğimizde hayırseverlerimiz tarafından finanse edildi. Yine kültürel etkinlikler kapsamında 7’den 70’e sinema etkinlikleri kapsamında kültür merkezimizde sinema etkinliği düzenledik ve 4121  vatandaşımıza sinema imkanı sunduk”dedi.

Başkan Volkan Kavaklıgil bizim için çok önem arzeden bir etkinliğimiz daha var diyerek eğitim gören öğrencilere müjde verdi ” Allah nasip kısmet ederse Eylül Ekim ayları içinde faliyete geçecek Milli Eğitim Bakanlığı ile ” SOSYAL ETKİNLİK MERKEZİ VE EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ” imzalıyacağız ruhsat işlemlerine başladık. Burada ne vereceğiz malumunuz dersahaneler falan kapatıldı çocuklarımızın eğitimlerine yardımcı olabilmek için Tosya Belediye Başkanlığı bünyesinde okulda görmüş oldukları dersleri pekiştirmek adı altında kurslar düzenliyeceğiz. Yaklaşık ilk etapda 150 / 200 öğrenci kapasteli bir kursumuz olacak bununla birlikte çocuklarımızın hem eğitilirken hemde kendilerini geliştirmeleri açısından sosyal faliyet kapsamında Gitar kursu Bale kursu Keman kursu elimizdeki materyalları daha verimli kullanabileceğimiz kurslarıda bu eğitim kurslarımız ile birlikte çocuklarımı edindireceğiz, ki bu gerçekten Tosyanın en büyük ihtiyaçlarından birtanesi. Bunu Türkiyede çok sayılı belediyeler yapıyor şimdi düşünün eğitim noktasında çocuklarını Kastamonuya gönderenler var Çankırıya gönderenler  var büyük  il ve ilçelere gönderenler var o yükten vatandaşımızı kurtaracağız Tosya Belediye Başkanlığı bünyesinde Allah nasip ederse biz vermeye başlayacağız gerçekten sosyal belediyeciliğin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com