Tosya Haberler

BİR ANNENİN FERYADI ” RECEP’İN YÜZÜ GÜLSÜN İSTERMİSİNİZ ” ?..

BİR ANNENİN FERYADI ” RECEP’İN YÜZÜ GÜLSÜN İSTERMİSİNİZ ” ?..
1.743 views Okundu
17 Aralık 2019 - 13:12

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Pınarbaşı Mahallesinde ikamet eden Yiğit ailesi  yetkili kurumlardan ve duyarlı vatandaşlardan destek istiyor.

Tosya İlçesi Pınarbaşı Mah. de kirada oturdukları evde hayat mücadelesi veren ve sıkıntılı günler geçirdiklerini belirten Sabriye Yiğit  yiyecek lokma bile bulmakta zorlanırken bir yandan obozite kızının sağlığına  bir yandanda doğuştan ayağı olmayan çocuğuna deva olamamanın acısını yaşadıklarını belirterek  Devletten ve milletten yardım istedi.

Sabriye Yiğit ” 43 yaşındayım üç tane çocuğum var ,eşim kalp hastası çocuğumun ikisi engelli oğlumun ayağı yok yıllardır mücadele ediyorum. 7 -8 senedir mücadele veriyorum  8 yaşındaki kızım 80 kilo obozite   ben büyüklerimden yardım istiyorum ,çalışıyor eşim ama yetiremiyoruz maddi manevi 70 milyondan yardım bekliyorum ” dedi.

Eşinin bir orman ürünleri fabrikasında asgari ücret ile çalıştığını belirten Sabriye Yiğit oğlu recep için  ” Doğuştan ayağımız yok bizim protez ayağımız kırıldı iki ay oldu değiştirdik ve tekrar koptu yeniden değişmesi lazım değişmesi için 3.5 – 4  bin lira vermemiz gerekiyor oraya gittiğimizde belli oluyor boyu uzadıkca fiatıda değişiyor Ankara’da yaptırıyoruz    oğlum yürüyemiyor ayağı kısaldıkca içindeki ayak acımaya başlıyor  ben bir anneyim kendi canımdan önce onları düşünüyorum çünkü bilmiyorum artık büyüklerimden yardım bekliyorum. Bilmiyorum artık okadar yetkililere gittim ama sesimi duyuramadım ben 75 milyon kişiye sesimi duyurmak istiyorum annenin bukadar çabalamasında bir yardım bulamadım sizden tek ricam bana yardım etmeniz çok mağdur durumdayım. Evim kira ışık , su maddi yönden, odunum yok devletim kömür verdi ama üstüne vuracak bir parça odunum yok gıda yönden evet  ihtiyacım var ama iyi kötü geçinmeye çalışıyoruz duyarlı insanlarımızdan yardım bekliyorum sesimi duysunlar bir anneye yardım etsinler  hiç bir çıkar yol bulamadım üç tane yavrum için sizden yardım bekliyorum büyüklerimden devletimden yardım bekliyorum”dedi.

Yiğit ailesine yardım etmek isteyenler 

0542 4302578  telefon numarasından bilgi alabilirler.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com